Yeni Luca Guadagnino projesinin başrolü Zendaya mı?

HBO’nun fenomen dizisi Euphoria 2. sezona tam gaz devam ederken, bu sene iyiden iyiye artan izleyici rakamlarıyla gündemin başlıca konularından biri olmayı sürdürüyor. İlk sezondaki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu (Drama) dalında Emmy ödülüne uzanan -ve bu başarıyı elde eden en genç oyuncu olarak tarihe geçen- Zendaya, yayımlanan son bölüm “Stand Still Like the Hummingbird” ile sosyal medyada büyük yankı uyandırdı, 2. Emmy’si için oldukça iddialı olduğunu cümle âleme duyurdu.


Zendaya’nın özellikle son birkaç yıldır Hollywood’un en aranan, kendi jenerasyonunda en sağlam kariyerlerden birini inşa eden oyuncular arasında yer aldığını söylemek zor değil. Kadrosunda yer aldığı Dune “En İyi Film” dahil 10 dalda Oscar adaylığı kaptı, Spider-Man: No Way Home pandemi şartlarına rağmen kırmadık gişe rekoru bırakmadı. Yakın gelecekteki projeleri arasında Dune’un devam filmi ve Francis Ford Coppola’nın rüya projesi Megalopolis bulunan oyuncu, filmografisine bir Luca Guadagnino projesi de ekleyebilir.

The Hollywood Reporter’ın eski editörlerinden olan Matthew Belloni’nin ilk kez Puck News’ta dillendirdiği iddiaya göre, MGM’in henüz proje aşamasında olan ve tenis dünyasını konu edinen Challengers filminin başrolünde Zendaya yer alacak. Son Spider-Man serisi, Little Women, The Post’tan anımsanabilecek Amy Pascal baş yapımcı olacak; Guadagnino ise yönetmen koltuğunda. Oyuncu kadrosunun diğer üyeleri için görüşmelerin sürdüğü, ayrıca Zendaya’nın proje için 11-13 milyon bandında bir meblağ alacağını da iddiasına ekliyor Belloni.

Bu bahaneyle, Melikşah Altuntaş’ın Bant Mag. için Zendaya’nın yanı sıra John David Washington ve Sam Levinson ile yaptığı Malcolm & Marie röportajını anımsatalım.

Luca Guadagnino’nun kalabalık takvimi

Başta Call Me by Your Name olmak üzere I Am Love, A Bigger Splash, Suspiria, We Are Who We Are gibi şahanelerin ardındaki deha olan Luca Guadagnino’nun takvimi her zamanki gibi oldukça kalabalık. 

Yönetmenin ABD topraklarını mesken tuttuğu ilk film olan, başrollerinde Timothée Chalamet ve Taylor Russell’ın yer aldığı Bones & All şu aralar post prodüksiyon aşamasında. Toplum sınırları içinde nasıl hayatta kalacağını öğrenmeye çalışan genç bir kadın olan Maren ile serseri Lee arasındaki ilk aşkın hikâyesi olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda, sevdiği insanlara karşı öldürme ve yeme dürtüsüne sahip Maren’ın, neden böyle bir dürtüye sahip olduğu hakkında kafasındaki soru işaretlerine cevap bulmak için hiç tanımadığı babasını aradığı tekinsiz yolculuk anlatılacak.

Rooney Mara’nın Audrey Hepburn’e hayat vereceği isimsiz bir projenin yanı sıra kadrosunda Cate Blanchett, Andrew Garfield, Ralph Fiennes, Joe Alwyn ve yine Mara’nın yer alacağı mini dizi Brideshead Revisited için de çalışmalarını sürdürmekte Guadagnino.