Cava Grande’nin ilk albümü yayında

Cava Grande’nin ilk albümü yayında

Elektronik müzik ikilisi Portecho’dan tanıdığımız Tan Tunçağ’ın bir süredir kulak vermekte olduğumuz son projesi Cava Grande’nin ilk albümü Worm Universe yayında. Santima Records’dan yayınlanan albüme Spotify, Deezer ve Apple Music gibi dijital platformlardan ulaşmanız artık mümkün. Tunçağ, Worm Universe’de kurduğu, analog syntherle insanı derinliklere çeken ve ağırbaşlı ritimlerle bağımlılık yaratan müzikal evreni şu üç sözcükle tanımlıyor: “melankolik ambient elektronika”.

Ancak Cava Grande’yi yalnızca bir müzik projesi olarak düşünmek elbette mümkün değil. Çünkü yıllar içinde müzik üretimlerinin yanı sıra klip ve film projelerini de takip ettiğimiz Tan Tunçağ son yıllarda bilgisayar oyunu tasarımıyla bir hayli meşgul ve bu tutkusunu da Cava Grande’nin yaratım havuzuna dahil etmekte. Nitekim geçtiğimiz aylarda bu ilk Cava Grande albümünde de kendine yer bulan “Sentinel” parçası için bir klip yayınlamak yerine şarkı uzunluğunda süren bir video oyunu tasarlamış ve itch.io üzerinden ücretsiz olarak paylaşmıştı. 2018 Şubat’ında ise Cava Grande’nin aynı isimli parçası üzerine kurduğu A Fine Mess isimli sanat oyununu prestijli platform Steam üzerinden piyasaya sürmüştü.

Kendinizi Worm Universe’ün kollarına teslim etmeden önce albümden yayınlanan ilk klibi izleyip havaya girmeniz fazlasıyla tavsiye olunur. “Playing Fields” için hazırlanan ve tamamı Battlestar Galactica Online, Firewatch, Unturned, Layers of Fear, Armello, The Long Dark ve Traffic Racer gibi oyunların yazıldığı Unity oyun motoruyla yapılmış olan klibi aşağıda izleyebilirsiniz:

Benzer yazılar