James Brown’un hayatı çizgi roman oluyor

James Brown’un hayatı çizgi roman oluyor

Geçtiğimiz günlerde dünyaya gelişinin 85. yılını kutladığımız soul efsanesi James Brown’un hayatını konu eden bir çizgi roman yolda.

IDW Publishing tarafından yayımlanacak çizgi roman, Fransız sinemacı Xavier Fathoux imzası taşıyacak. Fathoux’nun hem yazdığı hem de illüstrasyonlarını yaptığı çizgi roman, IDW Publishing’in Kurt Cobain ve John Lennon gibi isimlerin biyografik çizgi romanlarıyla girdiği müzik dünyasında daha fazla kalmaya niyetli olduğunu da ispat ediyor. James Brown: Black and Proud, 144 sayfadan oluşacak ve ekim ayında raflarda olacak.

IDW Publishing adına açıklamalarda bulunan editör Justin Eisinger, özellikle tüm dünya tarafından kutlanmış ve birçok dönüm noktası halihazırda bilinen James Brown’un hayatını detaylı bir şekilde çizgi romanlaştırmaktan duydukları mutluluğu paylaştı. Eisinger, kültürel bir ikon olan müzisyenin tüm ihtişamına karmaşıklık ekleyen kimi detayların da yer alacağı Black and Proud’un günümüzde gittikçe yaygınlaşan kurgu olmayan çizgi roman akımının gücünü  yansıttığını da sözlerine ekledi.

James Brown’un 85. doğum günü şerefine, on farklı şarkısına on farklı müzisyen / grup tarafından yorumu derlediğimiz içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

jamesbrowncomic

Benzer yazılar