“Locke & Key” ikinci sezon onayını kaptı

Netflix’in bu seneki hit dizilerinden Locke & Key’in ikinci sezonuyla geri döneceği kesinleşti. Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan dizi, babaları öldürüldükten sonra Massachusetts’teki dedelerinden kalma eve giden Tyler, Kinsey ve Bode ismindeki üç kardeşin kendilerine güç ve yetenekler veren anahtarları bulduktan sonra başlarına gelen olaylara odaklanıyor. 

Lost ve Bates Motel’in yapımcılarından Carlton Cuse ve The Haunting of Hill House’un yapımcısı Meredith Averill’in yarattığı dizi geçtiğimiz şubat ayında ilk sezonuyla ekranlardaydı. Tıpkı The IDW Publishing’ten çıkan, düzinelerce dile çevrilen ve dünya çapında milyonlarca kopya satan çizgi romanı gibi dizi de kısa sürede övgüleri topladı. İkinci sezona dair çok heyecanlı olduklarını dile getiren yaratıcıların yanı sıra fantastik dizinin hayranlarının da sabırsızlıkla yeni sezonu beklediklerinden eminiz. 

Andy Muschietti‘nin yapımcıları arasında yer aldığı ve kadrosunda Darby Stanchfield, Jackson Robert Scott, Connor Jessup, Emilia Jones, Laysla De Oliveira gibi isimlerin bulunduğu dizinin yeni sezon çekimlerine ne zaman başlanacağı ve yayın tarihi henüz netlik kazanmış değil. 

Yazı: Işıl Saykan