Red Bull Music Festival’ın nefis programı: Dopplereffekt, Little Simz, Talaboman ve dahası

Red Bull Music Festival’ın nefis programı: Dopplereffekt, Little Simz, Talaboman ve dahası

Red Bull Music Festival İstanbul’un programı açıklandı. Konserler, gösterimler, sergiler ve partilerle dolu beş gün bizi bekliyor!

5 gün sürecek ve farklı konseptlerde oluşturulmuş gecelerden oluşacak programıyla İstanbul’u müziğin kollarına bırakacak olan ve Bant Mag. olarak da büyük bir heyecanla parçası olduğumuz Red Bull Music Festival, bu yıl 20. kez düzenlenen Red Bull Music Academy’nin iki buluşmasının tam ortasında gerçekleşecek. 60 sanatçının sahne alacağı ve İstanbul’un bilindik konser salonlarının yanı sıra alışılmamış ve yeniden keşfedilmeyi bekleyen kimi mekanlara taşacak olan festivale dair detaylar için takipte kalın ve 26-30 Eylül tarihlerini şimdiden bir kenara not alın.

Festival programı dört farklı konsept etrafında şekilleniyor. 26 Eylül’de Avusturya Başkonsolosluğu/Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşecek Round Robin isimli emprovize düet gecesi, Murat Ertel öncülüğünde oluşturulmuş 14 sanatçılık programıyla sıra dışı bir deneyim vaat ediyor. Gecenin konuklarıysa  Ah! Kosmos, Cahit Berkay (Moğollar), Chiltzy, Dr. Das (Asian Dub Foundation), Gökçe Gürcay (Gevende), Eralp Güven (Islandman), Hans Joachim Irmler (Faust), Lydia Kavina, Şirin Pancaroğlu, Aybike Çelik Özbey (Reptilians From Andromeda), Okay Temiz ve Hakan Vreskala olacak.

28 Eylül Cuma günü İstanbul boğazında süzülerek başlayacak East vs West buluşması, şehrin iki farklı yakasından hip hop MC’leri ve prodüktörlerini bir araya getirecek. Ardından Zorlu PSM’de devam edecek gecede Türkiye’den Ezhel ve Kamufle & Dostları konserlerinin yanı sıra Little Simz ve Zebra Katz performansları gerçekleşecek.

Cumartesi günü Beykoz Kundura’ya taşınacak olan festival, iki ayrı sahnede heyecan verici programlarla Red Bull Music Academy’nin 20. yılını kutlayacak. Söz konusu sahnelerden “Experimental” başlıklı sahnede izleyeceğimiz isimler Pan Daijing, The Bug vs Miss Red, İpek Görgün & Fennesz ve Dopplereffekt. Aynı gece  “Rave” sahnesi de Robogeisha B2B Seretan, Sassy J B2B Volcov, Talaboman ve Barış K B2B Vladimir Ivkovic performanslarına ev sahipliği yapacak.

Festival boyunca Art of B-Movies isimli özel bir program da katılımcıları bekliyor. Kadıköy Sineması’nda gece yarısı seanslarında her gün ücretsiz olacak gösterimlerde sırasıyla Süpermen Dönüyor, Yılmayan Şeytan,Tarzan Vahşi Adam ve Şeytan filmlerini izleyebilirsiniz. Ayrıca 27 Eylül gecesi gerçekleşecek Yılmayan Şeytan filmi için Gaye Su Akyol ve Bubituzak’ın sıfırdan hazırladığı soundtrack’i de ekibin filme canlı olarak eşlik ederek çalacağının da altını çizelim. Söz konusu performans öncesinde Can Evrenol, Güven Erkin Erkal, Kunt Tulgar ve Melikşah Altuntaş’ın katılımıyla B-movie akımı üzerine bir sohbet gerçekleşecek.

Art of B-Movies başlığı altında iki ayrı sergi de festivalde ziyarete açılacak. Art of B-Movies: The Remake Exhibition’da söz konusu dönemin filmlerine Türkiye’den 20 ayrı sanatçının hazırladığı yeni posterler görücüye çıkacak. Art of B-Movies: Archive ise Güven Erkin Erkal’ın şahsi arşivinden 20 posterin yer aldığı bir sergi olacak.

Festivalin biletleri de bugün satışa çıktı. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

RBMF_50X70 TEKLI POSTERLER2 (1)

Benzer yazılar