Tuğçe Şenoğul: “Seaboard Block, oyun alanım genişlemiş gibi hissettirdi”

Tuğçe Şenoğul: “Seaboard Block, oyun alanım genişlemiş gibi hissettirdi”

Roli’nin müzisyen ve prodüktörlere, hem kayıt hem şarkı yazımı anlamında büyük imkanlar tanıdığı ekipmanlarının en yenisi olan Seaboard Block, bu hafta itibariyle yerli müzik sahnesinden çeşitli müzisyenleri gezecek ve söz konusu müzisyenler de bu deneyimlerini farklı formatlarda Bant Mag.’a anlatacak.

seaboard

Serimizin ilk konuğuysa, Gölgelerine isimli ilk albümünü geçtiğimiz aralık ayında yayınlayan ve son olarak da Polonya’daki Tauron Nowa Muzyka Katowice’de sahne alan Tuğçe Şenoğul oldu. Seaboard Block’la bir hafta geçiren Tuğçe Şenoğul, deneyimlerini ve gözlemlerini şöyle özetliyor:

“Seaboard’la vakit geçirmek oyun alanım genişlemiş gibi hissettirdi. 5 boyutlu keyboard deneyimi, yeni müzikal tatlar yakalamamızı sağlıyor. Kolaylık sağladığı konular sayesinde fikrin ortaya çıkmasına daha fazla odaklanabiliyorsunuz, bu da yaratım sürecini daha eğlenceli bir hale getiriyor.

Tek bir ses üzerinde yapabildikleriniz sayesinde o sese farklı açılarından yakınlaşabiliyorsunuz. Basları ve synthesizerları perdesiz kullanmak adına, normal bir synthesizer ile monofonik, glide’lı bir patch kullanmaktan çok öteye taşıyor. Hem kromatik hem de perdesiz olması ve bu özellikleri aynı anda kullanabilmek ilham verici bir başka özelliği.

Seaboard’un hafifliği ve üzerindeki silikonun dayanıklılığı, onu sahnede kullanmak için de avantajlı kılıyor. Seaboard’ u denemek için kullandığım kısa zaman zarfında bile albümde ve sahnede yer alabilecek bir çok fikir geldi aklıma. Üretim sürecinde yepyeni olasılıklarla tanışmak isteyen tüm müzisyenlere tavsiye ediyorum.”

Benzer yazılar