11. Palto Film Günleri, bugün Eskişehir’de başlıyor

Bu sene Yusuf Atılgan’ın Aylak Adam romanından yola çıkarak “Sinemadan çıkan insan” temasıyla sinemaseverlerle buluşacak olan 11. Palto Film Günleri, bugün Sinema Anadol’daki gösterimlerle başlıyor.

Bugün itibariyle 23 Aralık’a dek sürecek olan 11. Palto Film Günleri’nin açılış filmi Fikret Reyhan’ın yönetmenliğini yaptığı Sarı Sıcak oluyor. Mehmet Özgür ve Aytaç Uşun’un da film sonrasında söyleşisine katılacağı gösterimin ardından bu akşam festivalin şerefine Peyote Eskişehir’de Sattas sahnede olacak.

Yusuf Atılgan’ın kült romanı Aylak Adam‘da sinemadan çıkmış insan üzerine yaptığı tanımlamadan ilham alan 11. Palto Film Günleri için hazırlanan nefis tanıtım filmini Erkan Can seslendirmiş ve Onur Ünsal da yer almıştı. Sinemanın insana verdiği ilham, bakış açısı ve empati gücüne odaklanan tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu arada, 11. Palto Film Günleri’ne destek veren isimler arasında Halil Ergün, Nur Sürer, Demet Evgar, Ercan Kesal, Erkan Can, Yekta Kopan, Tülin Özen, Ömer Faruk Sorak, Tolga Karaçelik, Mahmut Fazıl Coşkun, Cem Davran, Ceylan Özçelik, Hazar Ergüçlü, Yusuf Atılgan’ın oğlu Mehmet Atılgan gibi isimler yer alıyor.

Beş gün boyunca toplam 12 film gösterilecek 

Festivalde Yerli Sinema, Belgesel, Cannes Seçkisi, Dünya Festivalleri ve Gece Yarısı kuşakları kapsamında toplam 12 farklı film gösterimi yapılacak. 23 Aralık’a dek Anadolu Üniversitesi’ndeki Sinema Anadol’da izleyebileceğiniz filmlerin listesi ise şöyle:

Sarı Sıcak (Fikret Reyhan)
Kar (Emre Erdoğdu)
Blue (Sertan Ünver)
Benim Varoş Hikayem (Yunus Ozan Korkut)
Tutku Oyunu (François Ozon)
Have a Nice Day (Jian Liu)
Sevgisiz (Andrey Zvyagintsev)
Thelma (Joachim Trier)
120 BPM (Robin Campillo)
Jüpiter’in Uydusu (Cornel Mundruczo)
Djam (TonyGatlif)
93 Yazı (Carla Simon)

11. Palto Film Günleri’yle ilgili tüm detaylara aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

www.facebook.com/PaltoFilmGunleri
instagram.com/paltofilmgunleri
twitter.com/paltofilm

Taylan Özgür Akçam, Mesut Tasasız ve Candaş İnceer, yaratıcısı oldukları Palto Film Günleri’nin bu seneki iletişimi için Aksel Ceylan ve Efe Kaptanoğlu ile bir araya geldiler.
Palto Film Günleri ayrıca Böcek Yapım, ABT İstanbul, Digiturk, Moderntiy Hotel, Orion, Set Süpersin, Jinglehouse, Gravity Tasarım ve Danışmanlık, Yeni Un, Pilita Bungalow, La Puerta Hostel & Restaurant, ‘78 Coffee, Varuna Memphis, Tepebaşı Belediyesi, Peyote Müzik, Fil’m Hafızası, Zone Creative Workshop, Filim İşleri, Vankey, Nuh’un Ankara Makarnası ve Scale Camera’nın desteğiyle gerçekleşiyor.