16. Akbank Kısa Film Festivali başvuruları başladı

2004 yılından bu yana düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, bu formatta memleketin en önemli ve kapsamlı etkinliği olarak gerçekleşemeye devam ediyor. Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, kısa filmlerin izleyiciye ulaşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, kısa filmi tanıtmak, bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak gibi amaçlarla düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, her geçen yıl daha da büyüyerek devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası yarışmaların yanı sıra, sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölyelere, söyleşilere ve masterclasslara yer veren ve etkinliklerini ücretsiz olarak gerçekleştiren Akbank Kısa Film Festivali, farklı temalara ayrılan gösterim programında dünyanın önde gelen film festivallerinden birçok filme yer veriyor. Festivalin ilk defa 2017’de düzenlenen “Forum” bölümünde ise, kısa filmlerin senaryo aşamasından itibaren desteklenmesi ve projelerin geliştirilmesine yönelik eğitimler düzenleniyor.

Yarışma başvuruları için son gün 30 Kasım 2019
Bu sene 16-26 Mart tarihleri arasında 16. kez düzenlenecek Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümü için başvurular 30 Kasım 2019, cumartesi gününe kadar devam edecek. Başvuru koşulları ve başvuru formuna ilgili linklerden ulaşabilisiniz.  Başvuru için dolduğunuz formun imzalı olarak [email protected] adresine mail olarak iletilmesi gerektiğini de not düşelim.

Akbank Kısa Film Forum başvuruları 31 Aralık 2019’a kadar devam edecek
16. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında 18 – 20 Mart 2020 tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Forum, Türkiye’de kısa film yapım olanaklarını arttırmayı, sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi, yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmlerine maddi ve manevi katkı sunarak üretimi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Ön seçici kurulun yarışmaya katılan aday senaryolar arasından belirlediği sekiz senaryonun senaristlerinin, jüri üyelerine yapacakları 15’er dakikalık sunumun ardından belirlenecek olan en başarılı senaryo Akbank Sanat tarafından beş bin TL ile ödüllendirilecek. 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek başvurular için koşullar ve başvuru formu linklerini de buraya bırakıyoruz.