17. Hormonlu Domates Ödülleri’nde adaylar belli oldu

Yılın o zamanı geldi! İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın klasikleri arasında yer alan, her yıl LGBTİ+’lara yönelik dışlayıcı ve ayrımcı söylemler ya da eylemlerde bulunanların ödüllendirildiği Hormonlu Domates Ödülleri’nde kazananlar, bir kez daha bizlerin oylarıyla belirleniyor. 

Fobiklerin teker teker seçilip sıraya dizildiği aday listesinde seçim yapmak yine oldukça güç. 17 ayrı kategoride oylanacaklar arasında Süleyman Soylu, J.K. Rowling, Özdemir Erdoğan, Devlet Bahçeli, RTÜK, ÖSYM, Yonca Evcimik, Demirören Haber Ajansı, TGB, Nevzat Tarhan, Twitter’da HIVfobi üreten TERF’ler gibi dışlayıcılıklarıyla nam salmış kişi, kurum ve kuruluşlar var.

Eğitim, Sağlık, Sanat, Siyaset, Spor, Medya, Sosyal Medya, Marka, Kurumlar, Mekân, Beynelmilel gibi klasiklerin yanı sıra Eyidisli Domates, Mizojini, Transfobi ve Hormonlu Allstar gibi önemli kategorilerde seçim yapmak mümkün. Bu sene özellikle Boğaziçi Özel Kategorisi ve İstanbul Sözleşmesi Özel Kategorisi dikkat çekiyor. 

Boğaziçi Özel Kategorisi’nde, Kayyum Melih Bulu’nun atanmasından sonra Boğaziçi öğrencilerinin haklı direnişlerine karşı gösterilen hegemonya ve LGBTİ+’lar üzerinde yapılan kontrolsüz güç ve şiddetin failleri öne çıkıyor. İstanbul Sözleşmesi Özel Kategorisi’nde, İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamadığı gibi çekilme kararı alan, kadınlar, kadın+’lar, çocuklar ve LGBTİ+’lar üzerinde güç dengesi kuran adaylar sunuluyor.

Siz de oylamaya katılmak isterseniz, bir tık yeterli.

Yükleniyor...