1927 yapımı bilim kurgu filmi “Metropolis”in dizi uyarlaması yolda

Fritz Lang’ın yönetmenliğini üstlendiği 1927 yapımı bilim kurgu filmi Metropolis‘in dizi uyarlaması için çalışmalar başladı. Mr. Robot‘un yaratıcısı Sam Esmail’in yönetmen ve yapımcı olarak yer alacağı dizi, Universal Cable Productions ve Anonymous Content’in güç birliğiyle çekilecek.

Epey ileri bir gelecekte, insanların işçi sınıfı ve şehir planlamacıları olarak ikiye ayrıldığı bir dönemde geçen Metropolis, bir kahinin öngörüleri üzerine kurulu bir film. Filmin dizi uyarlamasıyla ilgili henüz çok fazla detay paylaşılmış olmasa da Esmail’in aynı anda iki proje üzerine çalışmak istemediği biliniyor. Bu sebeple Mr. Robot‘un bitmesinin ardından söz konusu dizinin prodüksiyonu başlayacak gibi gözüküyor.

Epey yüksek bütçeli bir yapım olacak Metropolis, son zamanlarda epey ilgi gören distopik film ve dizilere ilginç bir eklenti olacak şüphesiz ki. Şimdiye dek yalnızca bir uzun metraj film çeken Esmail’in de Mr. Robot‘la yakaladığı başarının ardından televizyon projelerine devam edecek olması da söz konusu haberle birlikte göze çarpan detaylardan biri. Metropolis‘in dizi uyarlamasının hangi kanalda yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

1927 yapımı Metropolis‘in fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yükleniyor...