Julia Roberts ve Denzel Washington yeniden bir arada: “Leave the World Behind”

1993 yapımı The Pelican Brief filminin başrollerini paylaştıklarında, Julia Roberts ve Denzel Washington Hollywood’un genç yetenekleriydi. Neredeyse 30 yıl sonra, Netflix yeni filmi Leave the World Behind’da ikiliyi yeniden bir araya getiriyor. 

Filmin yönetmen koltuğunda 2018’de başrolünde yine Roberts’ı izlediğimiz psikolojik gerilim dizisi Homecoming’in yönetmeni Sam Esmail var. Filmin başrollerini paylaşan Roberts ve Washington aynı zamanda Leave the World Behind’ın yapımcıları arasında yer alıyor. 

Rumaan Alam’ın ekim ayında yayımlanacak aynı isimli romanından uyarlanacak olan filmin konusuna kısaca göz atalım: Beyaz ve siyah komüniteden iki orta-üst sınıf aile; siyah bir çifte ait, gözden uzak bir tatil evini paylaşmaktadır. Tüm şehirde elektriklerin kesilmesiyle telefon, internet, radyo ve televizyon kullanılamaz hâle gelmiştir. Bulundukları kırsal alanda, dikkat çekici ses patlamaları meydana gelmekte, hayvanlar tuhaf bir şekilde bölgeden göç etmeye başlamakta ve orada yaşayan insanlarda akli dengesizlikler ortaya çıkmaktadır. Bütün bunlar yaşanırken, ırk ve sınıfsal ayrımların belirginleşmesi işleri daha da karmaşıklaştırmaktadır. 

Yazı: Ceren Kulkul