2. “The White Lotus” sezonunda rotamız Avrupa mı?

Sosyoekonomik açıdan ayrıcalıklı sınıfın portresini başarıyla çizen; insanların zaaflarını ve aptallıklarını incelikle aktaran HBO dizisi The White Lotus, sezon finalinden kısa bir süre 2. sezon siparişini aldı. 


Serinin yaratıcısı Mike White, final bölümünden önce yaptığı açıklamalarda olası 2. sezonun yeni bir lokasyonda ve yeni karakterlerle kurgulanması gerektiğine inandığını açıklamış ve “Farklı bir otel olmalı. The White Lotus: San Tropez ya da onun gibi bir şeyler…” demişti. Baştan sona izleyicisinin tüm odağını yormadan üstüne çeken, bir yandan da kalp sıkıştıran anlara sürükleyen dizinin devamının nasıl olacağına dair yeni ipuçları var. 

HBO içerik sorumlusu Casey Bloys, Variety’ye verdiği röportajda dizinin ilk sezonunun gördüğü ilgiyi ve hakkında bu kadar konuşturmasının kanal için de bir sürpriz olduğuna vurgu yapıyor. Mike White’ın dizi için seçtiği oyuncuların kariyerinin en iyi performanslarını sergilediğini dile getiren Bloys, dizinin konusu itibariyle de doğru bir zamanlamayla izleyicinin karşısına çıktığı görüşünde.

2. sezona dair Mike White’ın farklı bir tatil yeri fikrinin duyduğu anda aklına yattığını söylüyor Bloys. “Mike kendisinin de heyecanlandığı bir fikre tutunduğu zaman ortaya harika şeyler çıkıyor” sözleriyle senariste olan güvenini tazeliyor. 

Bloys’un verdiği röportajdan öne çıkan bir diğer ipucu da 2. sezonun Avrupa’da bir yerlerde geçme ihtimali. Muhtemelen tamamı yenilenmiş bir oyuncu kadrosu göreceğimizi, belki tanıdık bir karakterin ara sıra karşımıza çıkabileceğinden de bahsediyor. The White Lotus’un bir drama dizisi ya da bir antoloji serisi olarak genişlemesi konusunda belirleyici olanın da karakter havuzuyla belli olacağına inanıyor. Mike White’ın an itibariyle 2. sezon hakkında fikir geliştirdiğini ve yazmaya başladığını da belirtelim. Henüz bir yayın takvimini gündeme getirmek için erken olduğunu söylese de White’ın çok hızlı çalışan biri olduğunun altını çizerek uzun bir bekleyiş olmayacağının sinyallerini de veriyor.

Yeri gelmişken bir kez daha Cristobal Tapia De Veer’in fantastik The White Lotus müziklerini döndürmek isteyenleri hemen aşağıya alalım.