2020’nin korsan dizi şampiyonu “The Mandalorian”

TorrentFreak platformunun her sene yayımladığı “korsan yollarla en çok izlenen diziler” listesine ambargo koyan Game of Thrones’un 2019’da final yapmasının ardından yeni bir şampiyon var: The Mandalorian. 

30 Ekim’de Disney+’ta yayına başlayan Star Wars spin-off dizisinin ikinci sezonu, bu yıl Torrent mecralarında en çok indirilen televizyon yapımı oldu. The Mandalorian, 2019 listesinde de ilk sezonuyla üçüncü sırada yer almıştı. Yılın son çeyreğinde izleyiciyle buluşan dizinin bu başarısında, sıralamanın tüm sezon bölümlerini kapsamadan yapılmasının da payı olsa gerek.

Listenin ilk üçünü Amazon Prime’ın çizgi roman uyarlaması The Boys ve HBO’nun favori dizilerinden Westworld tamamlıyor. TorrentFreak’in 10’luk korsan listesinde hiçbir Netflix yapımı olmaması da ilginç bir detay olarak öne çıkmakta. Tam liste şöyle:

10- The Flash
9- Arrow 
8- The Outsider
7- The Walking Dead
6- Rick and Morty
5- Star Trek: Picard
4- Vikings
3- Westworld
2- The Boys
1- The Mandalorian

The Mandalorian spin-offları

Yeni nesil Star Wars yapımlarıyla serinin hayranlarını tatmin edemeyen Disney ve Lucasfilm, The Mandalorian’ın yakaladığı başarıyı daha geniş ölçekli bir şekilde değerlendirmek niyetinde. Nitekim bir spin-off dizisi olan The Mandalorian’dan üç spin-off daha çıkarıyorlar. 

Rosario Dawson’ın canlandırdığı ve ilk kez ikinci sezonda karşımıza çıkan, Star Wars hayranlarının favori karakterlerinden Ahsoka’ya odaklanacak bir dizi yolda. Bir diğer spin-off seri de Rangers of the Old Republic ismini taşıyacak. The Sector Rangers’ı merkezine alacak seride yine The Mandalorian bölümlerinde karşımıza çıkmış kimi karakterler yer alacak.

İkinci sezon finalinde duyurulan ve en büyük fırtınayı koparan spin-off yapım ise The Book of Boba Fett. Temuera Morrison bir kez daha Boba Fett’e, Ming-Na Wen de Fennec Shand’a hayat verecek. Yayın tarihi ise Aralık 2021. Jon Favreau, Dave Filoni ve Robert Rodriguez dizinin yapımcı kadrosunda.

Yükleniyor...