HBO Max’in 2022’si: House of the Dragon, Westworld ve diğerleri

Belli periyotlar hâlinde, yakında ekranlara gelecek yapımları için toplu bir tanıtım hazırlayan HBO; bu sefer dijital platformu HBO Max için Euphoria, Westworld, Hacks, Raised by Wolves, The Flight Attendant, Barry gibi sevilen dizilerinin yeni sezonlarından kesitler içeren bir video paylaştı. Tanıtım; House of the Dragon, Our Flag Means Death, Love and Death, Winning Time, Peacemaker, The Staircase gibi çiçeği burnunda yapımlardan da saniyelik görüntüler içermekte. Hemen aşağıdan izlenebilir:

Tanıtımdaki yeni dizilerden bir kısmına yakından bakalım. HBO’nun Game of Thrones uzantıları olan birçok farklı proje üzerinde çalıştığı uzundur biliniyor. Bu girişimlerin öncüsü olan House of the Dragon; George R.R. Martin’in Fire & Blood adlı kitabından ilhamla tasarlandı. Ejderhaların annesi Daenerys’in nerelerden geldiğini, Game of Thrones’da yaşananlardan 300 yıl önce demir tahta hükmeden Targaryen Hanedanı’nı ve onların Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaşını izleyeceğiz.

Taika Waititi’nin yaratıcı ekipte yer alıp Kara Sakal’a hayat verdiği dönem komedisi Our Flag Means’te korsan olmak için ayrıcalıklı hayatını terk eden şımarık aristokrat Stede Bonnet’nin gerçek maceraları hikâyeleştirilecek. Revenge adını verdiği gemisi ve mürettebatıyla birlikte, açık denizlerde seyahat ederek Barbadoslu diğer gemileri ele geçirecek. What We Do in the Shadows ve Flight of the Conchords sevdalıları pas geçmesin.

Los Angeles Lakers hanedanının NBA’e damga vurduğu 1980’lere ışınlayacak Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty, “Showtime” adıyla anılıp takımın yönetiminde yer alan Buss ailesini odak noktası belleyecek. Dizideki anlatıya karakter olarak dâhil olanlar arasında Magic Johnson, Kareem Abdul-Jabbar, Jack Nicholson, Paula Abdul gibi isimler bulunuyor. Kapsamlı bir fragman geçtiğimiz haftalarda yayımlanmıştı.

Elizabeth Olsen kariyerinin ilk Emmy adaylığını, Marvel sinematik evreninden çıkmış en nitelikli dizi projesi olarak kabul gören WandaVision ile almayı başarmıştı. Televizyondaki macerasında sıradaki durak olan Love and Death, yasak aşkı nedeniyle kilisede tanıştığı arkadaşını katleden Candy Montgomery’nin gerçek öyküsünü anlatacak. Kadroda ayrıca Lily Rabe, Jesse Plemons ve Krysten Ritter yer alıyor.

Sinyalleri The Suicide Squad’da verilen, 13 Ocak 2022’de yayına başlayacak Peacemaker; Joe Gill ve Pat Boyette tarafından 1966’da yaratılan DC Comics karakterine dayanıyor. Başrolde John Cena var. Ne olursa olsun barışı sağlamak için çabalayan Peacemaker’ın çizdiği yeni rota odakta. Şiddet karşıtı karakterimiz, fiziksel olarak çok güçlü ve teknik açıdan donanımlı olsa da herhangi bir süper gücü bulunmamakta.