Winning Time fragmanıyla 80’ler Lakers nostaljisi

“Bu dünyada, beni tanrının varlığına inandıran iki şey var: Seks ve basketbol.” HBO’nun Los Angeles Lakers hanedanının NBA’e damga vurduğu 1980’lere ışınlayacak yeni dizisi Winning Time’ın ilk fragmanı, John C. Reilly’nin canlandırdığı Jerry Buss’ın bu sözleriyle açılıyor. Adam McKay imzalı seri, hâlihazırda oyuncu kadrosuyla merak uyandırıyordu. Fakat ilk fragmanla birlikte kalp atışları hızlanıyor. 

80’lerde “Showtime” adıyla anılan ve döneme tam olarak damgasını vuran takımın yönetimine sahip olan Buss ailesini de yakın mercek altına alacak dizinin senaryosunu, Godzilla filmleriyle tanınan Max Borenstein yazdı. 

Kabarık oyuncu kadrosu da yıldız isimlerle dolu. John C. Reilly’ye Buss ailesinin ve Lakers yönetiminin diğer fertlerini canlandıracak Sally Field ve Hadley Robinson’ın yanı sıra koç Pat Riley rolünde Adrien Brody, Magic Johnson rolünde Quincy Isaiah, Paul Westhead rolünde Jason Segel, Kareem Abdul-Jabbar rolünde de Solomon Hughes eşlik edecek. Takımın oyun kurucusu Norm Nixon’ı da oğlu DeVaughn Nixon’ın canlandıracağını hatırlatalım.

Tabii ki Lakers, Hollywood’un da pek çok önemli simasının taraftarı olduğu kulüp olması itibariyle popüler kültürle de her daim dirsek temasındaydı. Hemen her maçta saha kenarında görebileceğiniz Jack Nicholson’ı dizide Max E. Williams canlandıracak. Müzik kariyeri öncesinde Los Angeles Lakers’ın iç saha maçlarında şovlar yapan dans ekibi Laker Girls’ün bir üyesi olan Paula Abdul’a da Winning Time dizisinde Carina Conti hayat verecek.

İlk fragman, dizinin NBA tutkunları kadar 80’ler nostaljisi sevenleri de cezbedeceğinin sinyallerini veriyor. Nitekim filtreler ve parlak renkleriyle dönemini yansıtmak anlamında güçlü bir prodüksiyonun bizi beklediği aşikâr. HBO’nun ve döneminin en başarılı dizilerinden Succession’ın da çeşitli bölümlerini çeken Adam McKay’in yapımcı ve yönetmen olarak kadroda olması da yüzleri güldürüyor. Buss ailesinin, Succession’daki medya devi Roy ailesinin yaratımındaki ilham kaynaklarından olduğunu öne süren pek çok yazar olduğunu da unutmayalım. 

Dizi Mart 2022’de yayına başlıyor.

Winning Time Lakers
Yoldaki diğer Lakers dizileri

Los Angeles Lakers’ın çeşitli dönemlerine farklı perspektiflerden yaklaşacak televizyon ve streaming servisi yapımları bu aralar revaçta. 

Netflix’in Lakers komedisi

Kulübü yöneten Buss ailesi ve çalışanlarının hem profesyonel hem de kişisel ilişkilerinden ilham alarak yazılan dizinin yaratıcısı, Modern Family senaristlerinden Elaine Ko. Bir tür ofis komedisi olarak tanımlanan ve yarım saatlik 10 bölümden oluşacak ilk sezon için sipariş verildi. Los Angeles Lakers sahibi Jeanie Buss’la birlikte “ofis komedisi” denince akla gelen ilk yapım olan The Office’in Kelly Kapoor’u Mindy Kaling yapımcılar arasında. Henüz ismi bilinmiyor.

Hulu’nun belgesel serisi

9 bölümlük bir belgesel serisi olarak kurgulanan Hulu yapımının da henüz resmî bir ismi yok. Yaratıcıları ise Los Angeles Lakers sahibi Jeanie Buss, üst düzey yöneticilerden Linda Rambis ve son olarak Broadway uyarlaması Cat on a Hot Tin Roof ile gündemimize gelen yönetmen Antoine Fuqua. Lakers’ın geride kalan 40 yılına odaklanacak seri için 35 kişiyle röportajlar yapıldı; bu isimler arasında kulübün geçmişine ve NBA tarihine izler bırakmış koçlar Pat Riley ve Phil Jackson ile Hall of Fame’e adını yazdırmış Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson ve Shaquile O’Neal var.