HBO, “The Last of Us” dizisi için çalışmalara başladı

Sony’nin 2013 yılında yayınladığı ve Jak and Daxter, Crash Bandicoot ile Uncharted serilerinin yaratıcısı Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us, yalnızca PlayStation 3’nin mihenk taşlarından olmakla kalmayıp oyun dünyasında çığır açan bir sanat eserine dönüşmüştü. Şimdiyse bu evren dizi uyarlamasıyla genişliyor.

Ünlü video oyununun yazarı ve kreatif direktörü Neil Druckmann’ın senaristleri arasında yer aldığı projenin yapımcı ve senarist kadrosunda Chernobyl dizisinin yaratıcısı Craig Mazin da var. Sony Pictures ve PlayStation Productions ortaklığıyla hazırlanacak dizi, yakın gelecekte daha fazla yapımla karşımıza çıkması epey muhtemel olan PlayStation Productions’ın ilk dizisi olacak. The Last of Us dizisi, Neil Druckmann’ın yarattığı distopik dünyayı ekrana taşıyacak. Serinin mayısta yayınlanacak ikinci oyununun, dizide izleyeceklerimize ne oranda dahil olacağı da şimdilik merak konusu.

Oyuncuları modern medeniyetlerin çöküşünün yirmi yıl sonrasında bir maceraya sürükleyen The Last of Us’ın dizi uyarlaması hakkında konuşan Craig Mazin de oyunu bir başyapıt şeklinde tanımlarken Druckmann’ın video oyun sektörünün en başarılı hikâyecilerinden biri olduğunun da altını çizdi. Craig Mazin’in açıklamaları şöyle devam ediyor: “Bu nefes kesen sanat eserini uyarlamak uzun yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Bunu Neil’la birlikte gerçekleştirmekten dolayı gurur duyuyorum.”

Craig Mizan ve HBO ortaklığının ilk ürünü olan Chernobyl’in yakaladığı başarıyı düşününce The Last of Us dizi uyarlaması için de büyük bir beklenti oluşuyor. Video oyun serilerinin peş peşe televizyon ve sinemaya uyarlandığı bugünlerde, The Last of Us’ın güvenilir ellere teslim edildiğini söylemek mümkün.