“Succession”, bir aile iç savaşının eşiğinde

3. sezonu pandemi sebebiyle rötar yapan Succession’ın yeni bölümleri için nihayet son düzlüğe girdik. HBO’nun “Make your move” (Hareketini yap) sloganıyla paylaştığı yeni sezon posterinde yayın tarihi 17 Ekim olarak açıklandı.

Yazının devamında kimi sürprizbozanlar var, dikkat!

Kendall Roy’un babasının “saltanatının” sona erdiğini bir basın toplantısında dünya âleme duyurmasının üzerinden neredeyse 2 yıl geçti. Kanalın paylaştığı sinopsise göre, Roy ailesi bir “iç savaşa” sürükleniyor:

“Oğlu Kendall tarafından pusuya düşürülen Logan Roy, 3. sezona tehlikeli bir pozisyonda başlıyor; aile içi, siyasi ve finansal ittifakları güvence altına almak için çabalıyor. Keskin bir şirket savaşı, bir aile iç savaşına dönüşmekle tehdit ederken, gerginlikler artıyor.”

Postere bakılırsa da taraflar net. 

Başta Emmy ve Altın Küre’nin “Drama Dalında En İyi Dizi” kategorileri olmak üzere, geçtiğimiz sene toplanmadık ödül bırakmayan Succession’ı gerek yaşattığı seyir deneyimi, gerek öyküsünü bıraktığı nokta nedeniyle beklemek için sebebimiz çoktu zaten. Belki de tüm bunların yetmeyeceğini düşünen HBO öyle bir konuk oyuncu kadrosu kurdu ki beklentiler aylar öncesinden tavan yaptı.

Son gelişmelerden sonra Roy Ailesi üyelerinin tehlikeli bir pozisyonda göreceğimizi, siyasi ve finansal ittifaklarını güvence altına alabilmek adına ecel terleri dökeceklerini biliyoruz. Çekişme, rekabet ve çeşitli entrikalarla örülü bu oyuna dâhil olacak yeni yüzler arasında Alexander Skarsgård’ın canlandıracağı başarılı ve dişli bir CEO ile Adrien Brody’nin hayat vereceği, Waystar’ın mülkiyeti için verilen savaşta kilit rol oynayacak bir milyarder var.

Hope Davis, Jihae Kim, Sanaa Lathan, Linda Emond ve Daska Nekrasova; gözümüz yollarda beklediğimiz sezonda karşımıza çıkacak diğer isimler.

Geçtiğimiz aylarda yayımlanan Succession 3. sezon fragmanı da burada.