Adrien Brody, “Showtime” Lakers’ın koçu Pat Riley rolünde

HBO’nun 2019 sonlarında duyurduğu, 1980’lere damgasını vuran Los Angeles Lakers takımını konu edecek dizisinin oyuncu kadrosu şekilleniyor. Koç Pat Riley’i canlandırmak üzere Adrien Brody ile anlaşıldı.

“Showtime” ünvanıyla tanınan dönemin Lakers’ını mercek altına alacak ve henüz ismi açıklanmayan dizinin senaristi Max Borsenstein. Succession yönetmenlerinden Adam McKay de pilot bölümünü çekmek ve dizinin yapımcılığını üstlenmek üzere kadroda.

Takımı dört şampiyonluğa ulaştıran Pat Riley, basketbolun yaşayan efsanelerinden biri. 1972’de oyuncu olarak Lakers’la şampiyonluk yaşayan Riley, 90’ların başında New York Knicks’i çalıştırdıktan sonra 1995’ten bu yana Miami Heat’in takım başkanlığını yürütüyor. Daha önce Harry Houdini, Sam Shapiro, Salvador Dalí gibi biyografik rollerle kamera karşısına geçen Adrien Brody’nin Pat Riley performansı şimdiden merak uyandırıyor.

Dizide izleyeceğimiz kesinleşen diğer isimler arasında takım sahibi Jerry Buss’ı canlandıracak John C. Reilly, NBA logosu olarak da bilinen efsane Jerry West rolüyle Jason Clarke, Showtime Lakers’ın sahadaki beyni Magic Johnson’ı canlandıracak Quincy Isaiah ve Kareem Abdul-Jabbar’a hayat verecek Solomon Hughes var. 1977-1983 aralığında Lakers forması giyen oyun kurucu Norm Nixon’ı ise oğlu DeVaughn Nixon’ın performansıyla izleyeceğiz.

İlk başta bir belgesel serisi olarak planlanan fakat sonrasında bir mini diziye dönüştürülen projenin 2022’de yayımlanması planlanıyor. 

Pat Riley’nin kulaklarını da bolca çınlattığımız Parke Gıcırtısı’nın Niko Yenibayrak’lı 14. bölümü “Öncü Koçlar” hemen aşağıda.