26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası sergisi “SINIR/SIZ” 8 Temmuz’a kadar görülebilir

Bu sene “Sınır” temasıyla gerçekleştirilen 26. İstanbul LGBTİ+ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks, Artı) Onur Haftası kapsamındaki, bağımsız aktivist ve sanatçılar tarafından düzenlenen SINIR/SIZ sergisi  Beyoğlu Asmalı Mescit’te Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde 25 Haziran’da ziyarete açıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Onur Haftası sergisini sakın kaçırmayın diyoruz!


Aktivizmin sınırlarının daraldığı bugünlerde sanatın güçlendiren ve iyileştiren enerjisini hatırlamak ve hatırlatmak, Onur Haftası için çok değerli. Sansür, yasak, engel ve sınırlara karşı farklı bir dünya tahayyül eden ve queer feminist yeni bir dilin olanaklarını araştıran SINIR/SIZ sergisi bu arzularla farklı alanlarda üreten LGBTİ+ sanatçıların, aktivistlerin ve kolektiflerin işleriyle bir araya getirildi.

SINIR/SIZ sergisi 8 Temmuz’a kadar izlenebilecek.

2 Temmuz’da ise sergi kapsamında sergi sanatçılarının da katılacağı, queer/feminist sanatın olanaklarının konuşulacağı bir forum düzenlenmekte. Forum saat 18.00’de başlıyor.

SINIR/SIZ sergisi için adres: Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi  Meşrutiyet Cad. Yemenici Abdüllatif Sk. No:1-3, Asmalı Mescit Mah. 34430, Beyoğlu, İstanbul (Adahan Otel yanı)

Onur Haftası’nın tam programına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Sergide işleriyle karşılaşacağınız sanatçılar şöyle:

Özgür Can Taşcı
Gözde Gürel
Şafak Şule Kemancı
Dramaqueer
Nisa Şenol
Makhism
Jaleh Nezamdoust
Elif Tekneci
Nazım Ünal Yılmaz
Ugemfo
İlhan Sayın
Elif KK
Enes K & Cansu Yıldıran
Gülkan Noir
Ümran  & Ümran
Sinem Sinan Göknur
Sy & Niq & Andrew & Kanno
Gizem Bayıksel

Gözde Gürel, Zararsız Nesne, 2018

Nisa Şenol, İsimsiz, Kanvas üzerine akrilik, 70 cm x 100 cm