28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için hazırız

22-28 Haziran’da ilk defa çevrimiçi gerçekleşecek İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın programı açıklandı. 

Hatırlarsanız İstanbul Onur Haftası Komitesi, dijital sınavından en verimli, güvenli ve eğlenceli şekilde geçmenin yollarını ararken, geçtiğimiz ay takipçilerinden de etkinlik önerileri almıştı. Böylelikle 28. yılında #benneredeyim temasıyla çerçevelenen onur haftası etkinlikleri her zaman olduğu gibi geniş bir yelpazeye açıldı. 

Bu yılın dikkat çeken söyleşileri arasında şehrin farklı alanlarındaki lubunya deneyimlerinin konuşulacağı “Neredeyiz? Her Yerdeyiz!”, 2016’da lezbiyen ve biseksüel kadın+’ların hayal ve ütopyalarını da derleyerek hayata geçirilen sözlü tarih çalışmasının detaylandırılacağı “Lezbidüşlerden Tarih Yazmak”, “Eğlence Sektöründe Kadın Olmak” ve “HIV’e Güncel Yaklaşımlar” var. “Ben Neredeyim?” tema forumu ise 25 Haziran’da gerçekleşecek. 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın panel başlıkları arasında ise “Mülteci LGBTİ+’lar LGBTİ+ Hareketinin Neresinde?”, “40+ LGBTİ+’lar Neredeler?”, “LGBTİ+ ve Alevi Dünyalarını Birlikte Düşünmek”in yanı sıra Abanoz Sokak, Pürtelaş Sokak, Ülker Sokak gibi 80’lerden bu yana LGBTİ+ toplumun hafızasına kazınan mekanların irdeleneceği “Dışlanma Mekanlarından Direniş Alanlarına: Kentsel Barınma Hakkının İzini Sürmek” yer alıyor. “Trans Kadınlar ve Trans Erkekler Buluşması”, 3. Kuir Sinemacılar Forumu ve LGBTİ+’ların evde kalma deneyimlerinin konuşulacağı etkinlikler de program dahilinde. 

Tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın Facebook sayfasına gidebilir ve etkinliklere kaydolabilirsiniz. 

Ayrıca, yılın en LGBTİ+ fobik isimlerinin belirlendiği Hormonlu Domates Ödülleri de bu yıl 16. kez sahiplerini bulacak. Geçen sene domateslenenler arasında İstanbul ve Ankara valilikleri, Donald Trump ve Mustafa Ceceli’nin de bulunduğu yarışmada, bu sene de hak edenlerin domateslenmesi için mutlaka oy verin!