29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın dopdolu ve çok sesli programı duyuruldu!

29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, bu sene “hareketin ilk adımlarını attığı, bazen kaldırımda oturup soluklandığı ancak her zaman izini bıraktığı noktayı” temasına taşıyor: “Sokak”. Haftanın merakla beklediğimiz programının detayları paylaşıldı. Her zamanki gibi dopdolu bir hafta ve çok sesli bir dizi etkinlik bizleri bekliyor. Teşekkür ederiz!

20 Haziran Pazar akşamı Zoom üzerinden gerçekleşecek geleneksel Hormonlu Domates LGBTİ+ Fobi Ödülleri töreniyle başlıyor hafta. Online buluşmaların yanı sıra fiziksel etkinlikler de var programda. Mekânlar ise Maçka Parkı ve Şafak Şule Kemancı’nın Depo’daki “Bütün Kuşlar Benim Bahçeme Gelir” sergisi. Başta 22 Haziran günü Heybeliada’da yapılması planlanan etkinlikler Adalar Emniyet Müdürlüğü’nün mekan sahibine uyguladığı baskı sonrasında Onur Haftası komitesi tarafından Maçka Parkı’na taşındı. 19. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için ise 26 Haziran Cumartesi günü takvimlere kazındı!

İşte 20-27 Haziran tarihlerinde lubunyaları buluşturacak 29. İstanbul Onur Haftası’nın tam programı aşağıdaki paylaşımda. 22 Haziran Salı günü etkinliklerinin güncellenmiş bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgiler ve etkinliklere kayıt için buraya. Onur Haftası’nın Sokak tema metninin tamamını da buradan okuyabilirsiniz.