3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim'de başlıyor

BİZ İNSAN MIYIZ? : Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl”  başlığıyla düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim’de başlıyor. Beatriz Colomina ve Mark Wigley küratörlüğünde gerçekleşecek bienalde 13 farklı ülkeden tasarımcı, arkeolog, mimar, tarihçi, bilim insanı ve sanatçının 70’den fazla projesi görücüye çıkacak.

3. İstanubl Tasarım Bienali küratörleri Mark Wigley ve Beatriz Colomina. Fotoğraf: Muhsin Akgün

Ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek olan bienal, İstanbul’da 5 farklı mekanda gerçekleşecek. Söz konusu mekanlar  Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Studio-X İstanbul, İstanbul Arkeoloji Müzesi ve Alt. Bienal boyunca Türkiye ve yurtdışından üniversitelerin katıldığı, bienalin temasıyla örtüşen panel ve söyleşilerin gerçekleşeceği, çeşitli çalışmaların sergileneceği Akademi Programı da devam edecek.

Elliden fazla uluslararası yazarın makalelerinin yayımlanacağı ve bienalin e-flux işbirliğiyle hayata geçirdiği Superhumanity ve Türkiye’deki tasarım endüstrisinin bir kronolojisini ve tasarım tarihiyle ilgili bir kütüphaneyi hayata geçirecek olan Türkiye Tasarım Kronolojisi de bu yılki bienalin merak edilen yan projeleri arasında.

13-3-Ephemeral

Türkiye Tasarım Kronolojisi projesinden “Gündeliğin Belleği SERADA”. Kaynak: Metehan Özcan Arşivi

Ana görsel grafik tasarımı: Sarp Sözdinler

Yükleniyor...