3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, 4 Haziran’da başlıyor

Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, üçüncü edisyonuyla haziranın ilk haftasında bir kez daha Kaş’a ve görkemli Antik Tiyatro’ya dönüyor. 4-8 Haziran’a tarihlenen festivalde gösterimler ve çeşitli mekânlarda gerçekleşecek atölye, panel, keşif turları herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Festival programı, Kaş ayağının ardından ise 12-13 Haziran tarihlerinde İstanbul Kadıköy Sineması’nda, 27 Haziran’da ise İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşacak. Seçki ve etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali’nde finalistleri belirleyen ön jüri üyeleri arasında yönetmen ve yazar Kasım Ördek, oyuncu Kübra Balcan, programcı, dağıtımcı ve sinema yöneticisi Said Aksoy ile kurgucu ve yönetmen Tuvana Simin Günay bulunuyor. Ana jüride ise Lanthimos filmlerinin kurgucusu, en son Poor Things de dâhil olmak üzere iki kez Oscar adayı olan Yorgos Mavropsaridis, Uluslararası Emmy ödüllü Yargı dizisinin oyuncusu Pınar Deniz, iki Oscar adaylığı ve Altın Küre ödülü bulunan yönetmen / yazar Hany Abu-Assad ile BAFTA ve Oscar ödülleri kazanmış filmlerin yapımcısı Zeynep Santıroğlu Sutherland yer alıyor.

Festival süresince düzenlenecek birçok panel ve atölye arasında, Doç. Dr. Berceste Gülçin Özdemir tarafından sunulacak olan “Türk Sinemasında Film Müziğinin Önemi” paneli ile Okan Avcı tarafından üçüncü kez düzenlenecek olan “Su Altı Film Prodüksiyonu ve Marin Koordinasyon” atölyeleri var.

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali hakkında gelişmeleri, festivalin Instagram hesabından takip edebilirsiniz. Festivalin geçtiğimiz yıl gerçekleşen 2. edisyonu ardından Merdan Çaba Geçer’in kaleme aldığı değerlendirmeye de buradan ulaşabilirsiniz.