“30 Rock” yaratıcılarının yeni işi “Mr. Mayor”a ilk bakış

“Neden valiliğe aday olduğumu bilmek ister misin? Kızım benim işe yaramayan yaşlı bir adam olduğumu düşündüğü için!”

Yakın geçmişin başarılı sit-comlarından 30 Rock’ın yaratıcıları Tina Fey ve Robert Carlock’ın yeni işi Mr. Mayor’dan ilk fragman paylaşıldı. Başrollerde Ted Danson ve Holly Hunter var.

Geride kalan 10 yılda Bored To Death, Fargo, The Good Place gibi dikkat çekici yapımlarla televizyon ekranlarında olan Ted Danson, birçoklarına göre tüm zamanların en iyi komedi dizilerinin başında gelen Cheers’ın başrolüydü. 1994’te The Piano filmiyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan Holly Hunter’ı da 2019’un Emmy şampiyonu Succession dizisinde izlemiştik.

İki usta oyuncuyu bir araya getiren Mr. Mayor’da Ted Danson’ı, Los Angeles’ın yeni valisi Neil Bremer rolünde izleyeceğiz. Holly Hunter ise Bremer’ın vali seçilmesini küçümseyen, hatta bu durumdan nefret eden Arpi karakteriyle karşımıza çıkacak.

7 Ocak’ta NBC’nin streaming servisi Peacock’ta yayına başlayacak diziye ilk bakış için hemen aşağıya.

Tina Fey – Robert Carlock ikilisinin gündemdeki diğer projeleri

30 Rock’ın ardından The Unbreakable Kimmy Schmidt dizisi için bir araya gelen Tina Fey ve Robert Carlock, şu sıralar iki ayrı dizi projesi üzerinde daha çalışıyor.

Girls5eva

Amerikalı müzisyen Sara Bareilles ve Tina Fey’in güçlerini birleştirmesiyle ortaya çıkan dizinin senarist ekibinde Robert Carlock da var. Müzikal komedi, kaybettikleri ünü geri kazanma şansı yakalayan bir müzik grubunu konu edecek. 

Mulligan

Fey-Carlock ikilisi bu kez animasyon dünyasına dalıyor. Netflix’te yayımlanacak Mulligan, bir uzaylı saldırısının ardından yerle bir olan dünyadan arta kalanlarla sıfırdan yeni bir toplum kurma şansı yakalayan bir grup insanı konu edecek. Mart ayında 20 bölüm siparişi verilen serinin prodüksiyon süreci devam ediyor.


Yükleniyor...