34. İstanbul Film Festivali’ne özel festival günlüğü – 8 Nisan Çarşamba

Bu yıl yine 200 civarı filmi iki hafta süreyle üzerimize boca ederek hepimizi ihya edecek olan İstanbul Film Festivali’nde, 4-19 Nisan tarihleri arasında yolunu şaşırmak istemeyenlere dev kolaylık: gün gün festivalde ne izlenir, Anadolu ve Avrupa yakasında nasıl en doğru tercihler yapılır? 

8 NİSAN ÇARŞAMBA
Festival takipçilerinin hayatını karartan çok iyi birden fazla filmin aynı seansta karşı karşıya düşmesi sorunsalının dibine kadar yaşanacağı çarşamba gününde Prins (16:00, Atlas), Paradies üçlemesiyle geçtiğimiz yıl festival takipçilerinin aklını almış olan Ulrich Seidl imzalı belgeseli Im Keller (16:00, Beyoğlu) ve Peter Greenaway’in tehlikeli zihninden fırlamış olan son gariplik Eisenstein in Guanajuato (16:00, Feriye) arasında bir seçim yapmak zorunda kalanlara Allah’tan sabır diliyoruz… Çok sayıda iyi bilinen yönetmenin bir arada kısa filmler çektiği ortak projelere zaafı olanlar ise akşam saatlerinde Words with Gods’ı kaçırmayacaktır.

Melikşah Altuntaş’ın hazırladığı 34. İstanbul Film Festivali’ne özel festival günlüğü dosyasının tamamını buraya tıklayarak Bant Mag. No:39’dan okuyabilirsiniz.

Yükleniyor...