39. İstanbul Film Festivali’nin afişi paylaşıldı

İKSV’nin düzenlediği, bu yıl 39.’su gerçekleştirilecek İstanbul Film Festivali‘nin beklenen afişi nihayet paylaşıldı. Bir film sonrası uyuya kalınıp görülen rüyanın resmi olarak tasvir edilen festival afişini Cem Özüduru tasarladı. Farklı sanat dallarından isimlerle iş birliği yapmayı seven İKSV, çok yakında sokaklara asılacak afiş için, çizgi roman yazarı olarak başladığı kariyerine, senaristlik ve film yönetmenliğini de ekleyerek çok yönlülüğünü ortaya çıkaran sanatçı Cem Özüduru ile çalıştı. 

“Sinemanın heyecanlandırıcı, yükseltici etkisi ve adeta bir büyücü bir kadın gibi bulutların üzerinden hayatlarımızı kimi zaman kutsuyor kimi zaman lanetliyor olması, çevresini saran Hitchcock sever egzotik kuşlarla çevreleniyor, adeta bir film sonrası uyuya kalınıp görülen bir garip rüyaya dönüşüyor” diyerek betimlediği afişi Özüduru, “Tüm duygularımın ve sanatsal estetiğimin harmanlanmış hali ile İstanbul Film Festivali için tasarlamış olduğum bu afişi, bana çizmesi zevk verdiği kadar umarım size de bakması zevk verir” diyerek festival takipçilerinin beğenisine sunuyor.

10-21 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 39. İstanbul Film Festivali’nin yaklaşık 20 bölümde sunulacak film gösterimleri ile birlikte birçok sinemacının katılacağı, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşi ve atölye çalışmaları, festival sohbetleri ve özel etkinliklerle dolu festival programının tamamı 17 Mart Salı günü yapılacak basın toplantısında açıklanacak.

Yazı: Feyzan Aybar