5 kliple Gaye Su Akyol’un fantastik görsel evreni

Son albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir’in ardından dünyanın dört bir yanında prestijli festivallerde sahne alan, Iggy Pop’un radyo programında iki hafta üst üste övgülere boğulan Gaye Su Akyol, One Love Festival’da Kendine Has Sahnesi’nde olacak. Festivale geri sayımımızı, Gaye Su Akyol’un müziği kadar fantastik video klipleriyle sürdürüyoruz.

“Yıllar Yılan”, 2016
Yönetmen: Emrah Atay

Yönetmenliğini aynı zamanda Gaye Su Akyol’un davulcusu olan Emrah Atay’ın üstlendiği klip, müzisyenin ilk solo albümü Develerle Yaşıyorum’un en akılda kalıcı şarkılarından birini düşsel bir görsellikle birleştiriyor.

“Eski Tüfek”, 2016
Yönetmen: Çağlar Kanzık

Hologram İmparatorluğu albümünün ilk klibi “Eski Tüfek”, yönetmen Çağlar Kanzık’ın farklı video tekniklerini harmanladığı psikedelik bir çalışma. Yer yer kısa animasyon dokunuşları, farklı imajlarla yaratılmış video kolaj sekansları ve Gaye Su Akyol ve ekibini şarkıyı çalarken gördüğümüz anlar bir arada…

“Anlasana Sana Aşığım”, 2017
Yönetmen: Irmak Altıner

Gaye Su Akyol’un Japonya turnesini konu eden kısa belgeselin de yönetmeni olan Irmak Altıner’in çektiği “Anlasana Sana Aşığım” klibi kıpkırmızı bir rüya alemine davet ediyor. Nostaljik Yeşilçam filmlerini anımsatan efektler, maskeler ve Gaye Su Akyol’un ihtişamlı kostümüyle baş döndürücü bir deneyim.

“İstikrarlı Hayal Hakikattir”, 2019
Yönetmen: Sinan Tuncay

Gaye Su Akyol’un karikatürize bir süper kahramanı canlandırdığı klip, hem tanıdık hem de fantastik detaylarla dolu. Müzisyeni “Hayal-Hakikat” hattında sefer yapan bir minibüsün şoförü olarak gördüğümüz klip, bu minibüste farklı etnik kökenleri, inançları, cinsel yönelimleri ve yaşam tarzları olan insanları buluşturuyor.

“Bir Yaralı Kuştum”, 2019
Yönetmen: Aytekin Yalçın

İstikrarlı Hayal Hakikattir albümünün ikinci ve şimdiye dek yayınlamış son klibi. Yönetmenliğini, Ceylan Ertem ve Mabel Matiz için çektiği kliplerle tanıdığımız Aytekin Yalçın’ın üstlendiği “Bir Yaralı Kuştum” klibi, psikedelik ve tuhaf karakterlerin cirit attığı siyah beyaz bir film noir evreninde geçiyor.

Yükleniyor...