50 yıl önce bugün: Paul McCartney’e ulaşmak isteyen iki gençten intihar tehdidi

1966 yılında bugün, biri 17 diğeri 15 yaşında olan Carol Hopkins ve Susan Richmond, The Beatles üyelesi Paul McCartney’le tanışabilmek için ilginç (!) bir denemede bulundu…

The Beatles, New York’taki Shea Stadium’da ikinci konserini vermek üzere şehre gelmiş. Warwick Hotel’de kalan dörtlüden özellikle Paul McCartney’e ulaşmak ve ona bir mektup vermek isteyen Carol Hopkins ve Susan Richmond, otele girmeyi denese de bu planlarında başarıya ulaşamamışlar. Çözümü otelle aynı sokakta bulunan başka bir binanın çatısına çıkmakta bulan ikili, eğer Paul McCartney’le tanışmazlarsa kendilerini aşağıya atacakları tehditlerini savurmaya başlamış.

Polislerin yaklaşık 40 dakika süren ikna turları sonucunda kendilerini 22 katlık binanın çatısından atmaktan vazgeçirilen iki arkadaşın kurtarılma anından bir fotoğraf da mevcut.

beatlesjumpers

Ertesi gün düzenlenen basın toplantısında bu olay McCartney’e anlatılmış ve ne hissettiği sorulmuş. İngiliz müzisyen bu tür olayları anlayamadığını ve aptalca bulduğunu dile getirirken, Carol Hopkins ve Susan Richmond’la tanışacağını söylemiş.