65 yıllık bir sır: “A Secret Love” belgeselinden ilk fragman

İki sevgilinin yaklaşık 65 yıl gizlilikle yaşadığı aşkı anlatan A Secret Love adlı belgeselin fragmanı yayımlandı. Belgesel, Pat Henshel ve profesyonel beyzbol oyuncusu Terry Donahue’nün sır aşkını dönemin politik, sosyal ve toplumsal atmosferini düşünerek anlamamızı sağlıyor.

Çift, 1947 yılında âşık olmuşlar; ama aşklarını gizli yaşamışlar. Ta ki seksen yaşlarına gelene kadar. 65 yılın ardından aile ve arkadaşlarına açılma ve çift olarak açıkça yaşama istekleri ağır basmış. Geçen bu zaman düşünüldüğünde aslında bizi her anlamda yoğun bir belgeselin beklediği söylenebilir. Ayrıca sadece gizli yaşanmış bir aşk hikâyesi anlatmakla kalmıyor; o dönem spor alanındaki  cinsiyetçi bakış açısına da değiniyor. Çiftin yakınlarının ifadesiyle Terry ve arkadaşları, yaptıklarıyla dönemin öncü kadınlarından olmuşlar: “Onlar beyzbol oynuyorlardı. Kadınlar beyzbol oynamazdı. Onlar bir şeyleri farklı yapmak için cesur olmak zorundaydılar.” 

Chris Bolan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan belgeselin yapımcıları Ryan Murphy, Brendan Mason ve Alexa L. Fogel. Bu yıl aslında SXSW Film Festivali’nde prömiyerini yapması beklenen A Secret Love, malum sebeplerden ötürü dijital platformda izleyiciyle buluşacak. Belgeseli 29 Nisan’da Netflix’te izleyebilirsiniz.

Yazı: Işıl Saykan


Yükleniyor...