7 ikonik sporcuyla “mükemmelliğin şifreleri”

Apple TV+’dan yedi farklı spor branşının yedi yaşayan efsanesini konu edecek bir belgesel serisi… Basketbol tarihinin en iyisinin kim olduğu tartışmalarında Michael Jordan’la kapışan LeBron James, Amerikan futbolunun ikonik oyun kurucusu Tom Brady, kadın futbolunun sembol isimlerinden biri olan ABD milli takım kaptanı Alex Morgan, sayısız dünya rekorunu elinde bulunduran kısa mesafe koşucusu Usain Bolt, tam 11 dünya şampiyonluğuna sahip sörfçü Kelly Slater,  Amerikan olimpik takımının şimdiden parlayan yıldızı olan genç yüzücü Katie Ledecky ve snowboard denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Shaun White; serinin odaklanacağı ve “mükemmelliğin şifrelerini” keşfe çıkacağı sporcular.


Saydığımız isimlerin kariyerlerinin kritik anlarına ve psikolojik meydan okumalara odaklanacak Greatness Code’un tanıtım klibi de Miami Heat forması giyen LeBron James’in 2012 yılında NBA playofflarında oynadığı Boston Celtics serisiyle başlıyor. 2012 yılından önce henüz NBA’de şampiyonluk yaşamamış olan James, çok başarılı bir performansla takımını şampiyonluğa götüren yolun taşlarını döşemeye başlamıştı. Fragmanda röportajlar, arşivlik görüntüler ve animasyonun harmanlandığı sahnelerle, ilgi çekici bir anlatının ipuçları veriliyor.

Greatness Code, 10 Temmuz günü Apple TV+’de yayımlanacak. Yönetmen koltuğunda yer alan Gotham Chopra, Tom Brady ile beraber kurduğu Religion of Sports’la yapımcılar arasında da yer alıyor. Ortak yapımcı ise belgesel dizisinin bir diğer idol ismi LeBron James’in yapım şirketi Uninterrupted

Yazı: Can Özsoy