79 farklı manga sanatçısının çizdiği "güzel oğlanlar" kitap oluyor

Manga kültürüyle biraz ilgiliyseniz, “bishonen” akımından haberdar olmanız muhtemel. Japonya’da manga, anime hatta müzikte epey yaygın örnekleri görülen bishonen kelimesinin Türkçe karşılığı “güzel oğlan”. Söz konusu kültürün son yıllarda epey ilgi görmesinin ardından tam 79 farklı manga sanatçısının bishonen çizimlerinin yer aldığı Boy Meets… Graph isimli bir kitap hazırlandı.


Bishonen, özellikle eşcinsel çiftleri konu eden mangalarda rastlanan bir tür. Güzel ve alımlı erkek çizimlerinin yanısıra, sıradışı örneklere sıklıkla rastladığımız J-Pop sahnesinde de birçok müzik grup, son yıllarda tematik olarak bishonen akımına dahil oldu.

12 Aralık günü satışa sunulacak olan Boy Meets… Graph isimli kitapta Jiro Suzuki, Nagarenai Tesshu, Mitsuya Fuji gibi ünlü çizer ve karakter tasarımcılarının çalışmaları yer alıyor. Kitapta yer alan çizimlerin bir kısmı önceden çeşitli manga serilerinde yer alan işler bir kısmı da özel olarak bu kitap için hazırlanmış çizimler. 192 sayfadan oluşan kitap 20 Dolar’a satışa sunulacak.

Aşağıda kitapta yer alacak bazı çizimleri görebilirsiniz.

boymeets 4
boymeets 3
boymeets2
boymeets1