Manga uyarlaması “Kingdom”dan ilk görüntüler

Yasuhira Hara’nın 2006 yılında haftalık bir yayın olarak başladığı manga serisi Kingdom ’ın ilk uzun metraj canlı aksiyon uyarlaması geliyor. 2019 baharında Japonya’da vizyona girmesi planlanan filmden ilk görüntüler paylaşıldı.

Daha önce de farklı formatlara uyarlanan seri, Çin tarihinin Savaşan Devletler Dönemi olarak bilinen ve farklı krallıkların birleşmesiyle sonuçlanan zaman diliminde geçiyor. Kendisi gibi yetim olan yakın arkadaşının ölümünün ardından kendini savaşmaya adayan Ri Shin karakterini merkezine alan seri, daha önce kısa bir anime dizisi ve serinin 10. yılı şerefine hazırlanan bir kısa canlı aksiyon filmiyle izleyicilerle buluşmuştu. Kısa film yoğun ilgi ve övgü toplamış ve uzun metraj filmin yolunun açılmasına sebep olmuştu. 2016 yılında çekilen kısa filmde Ri Shin karakterini canlandıran Kento Yamazaki’nin uzun metraj filmde de aynı karakteri canlandırıyor olduğunun altını çizelim.

Daha önce Death Note ve Gantz gibi manga ve anime uyarlamaları çeken Shunsuke Sato’nun Sony Pictures Japan için çektiği Kingdom ’ın kısa fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=gjrgC5ocyhA