Yıldız müzisyenlerin rol aldığı bir A24 gerilimi: I Saw The TV Glow

Netflix dizisi Atypical ve 2020 yapımı Bill & Ted Face the Music gibi yapımlardan tanıdığımız Brigette Lundy-Paine ve bu yıl Jurassic World Dominion ile gündemde olan Justice Smith’in başrollerini paylaştığı bir korku filmi yaklaşıyor. I Saw The TV Glow isimli yapım, yönetmen Jane Schoenbrun’un (We’re All Going to the World’s Fair) ikinci uzun metrajı.

Çekimleri geçtiğimiz hafta tamamlanan film, hayranı oldukları korku dolu bir televizyon programı üzerinden arkadaşlık kuran iki genci merkezine alıyor. Programın gizemli bir şekilde iptal edilmesinin ardından televizyon yayını ve gerçeklik arasındaki çizgilerin ortadan kalktığına tanık olacağımız bir olay örgüsünü takip edeceğiz. Akıllara tabii ki The Ring, Videodrome ya da V/H/S gibi televizyondan dehşet saçılan korku filmleri geliyor.

Baş karakterlere hayat verecek Brigette Lundy-Paine ve Justice Smith’in yanı sıra I Saw The TV Glow kadrosunda müzik dünyasından da tanıdık simalarla karşılaşıyoruz: Sahne ismi Snail Mail ile tanınan indie rock müzisyeni Lindsey Jordan, geçtiğimiz yıllarda yönetmenlik denemelerinde de bulunan Limp Bizkit solisti Fred Durst, Haley Dahl’ın avangart rock grubu Sloppy Jane’in bir üyesi olarak karşımıza çıkacak olan Phoebe Bridgers…

I Saw The TV Glow‘a dair merak uyandıran referanslar bunlarla sınırlı değil. Filmin A24 etiketi taşıdığını ve Oscar ödüllü oyuncu Emma Stone’un da yapımcılar arasında yer aldığını da eklemekte fayda var. Senaryosu da bizzat Jane Schoenbrun tarafından yazılan film şu an post-prodüksiyon sürecinde fakat bir vizyon tarihi belirlenmiş değil.