Adam Lambert beyazperdede George Michael’ı canlandırmak istiyor

21 Mart’ta piyasaya sürdüğü yeni albümü Velvet’ın heyecanını yaşayan Amerikalı şarkıcı ve aktör Adam Lambert, Metro’ya verdiği röportajda, “Gerçek diva” George Michael hakkında doğru düzgün bir şey bilinmediğini ve  bu nedenle sanatçının hayatı ile ilgili bir film çekilmesi gerektiğini ifade etti. 

American Idol’da ünlenen ve yarışma sonrası Queen grubuyla turnelere çıkan Lambert, “Onun hayatını film olarak izlemeyi çok isterim. Bunun ilginç bir fikir olduğunu düşünüyorum. Onun hakkında pek bir şey bilmiyoruz. George Michael’ın hayatını keşfetmek heyecan verici olurdu” dedi. George Michael, 2016 yılının Noel gününde kalp yetmezliği sebebiyle 53 yaşında hayatını kaybetmişti. İlk olarak “Careless Whisper” ile efsaneleşen gerçek diva, 1998 yılında gey olarak açılmış, LGBTİ+’lar tarafından Queer Icon seçilmişti. 

Sosyal tabuların bazılarının yavaş yavaş ortadan kaldırıldığını ve dünya çapındaki dağıtımcı şirketler aracılığıyla kitlelere kolay ulaşıldığını ifade eden Lambert, bu anlamda divanın hayatının çekilmesinin tam zamanı olduğunu düşünüyor. “Filmde Michael’ı oynamak ister misin?” sorusuna da kendisine bir şans vermeye ve rolü oynamaya hazır olduğu şeklinde cevap veriyor.

Aynı röportajda yeni çıkan albümü Velvet için “bugüne kadarki en queer albümüm” nitelendirmesini yapan sanatçı, belirli çerçeveler içine sıkıştırılmış müzik ortamında kendini özgürce ifade ettiği bir albüm çıkardığını da belirtti. Aynı zamanda Lambert, Queen grubuyla yaklaşık on yıldır sahne alıyor. “Bir aile gibi” olduklarını söyleyen sanatçı, grubun üyeleriyle aralarındaki bağın, birbirini çok iyi tanıyan insanların hissettiği arkadaşlığın bir ürünü olduğunu söylüyor.

Irmak Hatipoğlu’nun illüstrasyonlarıyla Bant Mag. No:55 için hazırladığımız A’dan Z’ye: George Michael dosyasını da buradan okuyabilirsiniz.

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...