Okyanustaki plastikleri dönüştüren yeni bir koleksiyon

adidas Originals ve Parley for the Oceans, okyanusları işgal eden plastik atıkların oluşturduğu yaşamsal tehdide karşı sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla 2015’ten bu yana birlikte çeşitli projeler geliştiriyor. Ortaklığın yeni meyvesi, okyanuslardan toplanıp dönüştürülmüş plastikleri materyal edinen bir koleksiyon.

Yarınımızı iyileştirmek niyetiyle hayata geçen adidas Originals by Parley koleksiyonunda Stan Smith ve Superstar gibi ikonik adidas sneaker modelleri de bulunuyor. Zamansız ve sürdürülebilir modayı destekleyen ürünlere House of SuperStep mağazalarından ulaşılabilecek.

Olumlu gelecek tahayülleri, nesli tükenen hayvanlar, insanların doğayla kurduğu ilişki biçimleri ve ekolojik dengeyi korumak için alınabilecek sorumluluklar hakkında mesajlar veren rengârenk illüstrasyonlar da kampanyaya eşlik etmekte. 

Bant Mag. illüstratörleri Furkan “Nuka” Birgün, Gizem Winter, Mert Tugen, Merve Atılgan ve Sadi Güran’ın ellerinden çıkan çizimler ve stickerlar, bir kitapçıkta toplandı. Beş illüstratörün hazırladığı özel patchler de koleksiyona dâhil.

Okyanuslar için koş!

adidas Originals ve Parley for the Oceans’ın güçlerini birleştirdiği organizasyonlardan biri de Run For The Oceans (Okyanuslar için Koş). Bu sene gerçekleşen koşuya 189 ülkeden tam 6.760.161 kişi katıldı. Her 10 dakikalık aktivite, bir plastik şişe temizliğine denk geliyor. Sıradaki hedef ise şöyle: Parley Global Temizlik Ağı, 250 bin kilograma kadar plastik atığı sahillerden, adalardan ve kıyı bölgelerden temizleyecek. “Birlikte olursak, hiçbir şey imkansız değil.” diyen adidas’ın Run For The Oceans için hazırladığı videoya da mutlaka göz atmalısınız.