adidas Originals’ın yeni modeli Nite Jogger gecenin yaratıcı enerjisine kapılanlar için

adidas Originals markanın zengin geçmişinden çekip çıkararak modern detaylarla yeniden tanımladığı modeller ile günümüz sokak modasını ve kültürünü tanımlamaya devam ediyor. Originals ailesinin son üyesi ise 70’li yılların sonlarında şafaktan alacakaranlığa kadar koşan sporcular için tasarlanan ve 2019’da güncel bir yorum ve estetik yeni tasarımla bugüne taşınan Nite Jogger modeli oldu.

adidas arşivinin ikonik tasarımlarından Nite Jogger tüm detayları günümüzün estetiği ve vazgeçilmez konfor üzerinden yeniden, incelikle düşünülmüş bir model olmanın yanı sıra -Originals geleneğinin bir uzantısı olarak- hem ilham hem de enerji veren bir yaratıcılık manifestosu sunuyor. Reflektör özelliğiyle özellikle gecenin kreatif insanları için tasarlanan Nite Jogger, gece ile gündüz arasındaki zıtlığın, gecenin günün devam eden bir parçası olduğunun ve gecenin nasıl değerlendirildiğinin simgesel bir silüetini sunuyor. Nite Jogger modeli yaratıcıların günlük yaşamın kurallarını ve sınırlarını nasıl esnettiğinin sembolü olarak öne çıkıyor ve yaratıcı kişileri vizyonlarını gerçekleştirmeleri için “Asla çok geç değil” sloganıyla teşvik ediyor.

Detaylara işlenmiş yaratıcı enerji
Nite Jogger etrafında şekillenen kültürel mesajlara kulak vermeden önce, ince düşünülmüş detaylar ve üstün teknolojiyi bir araya getiren bir yaklaşımla yeniden hayal edilen bu Originals silüetinin teknik özelliklerine bir bakalım. Yüksek görünürlük sağlayan reflektör detayları ve adidas’ın devrim yaratan BOOST teknolojisi geliştirilen Nite Jogger’ın hafif ve nefes alan dış yüzeyi, yumuşak örgü ve süet kaplama özelliklerine sahip.

Ayakkabının adına yeni bir anlam katan reflektör yüzeyler başta olmak üzere tüm bu detaylar, Nite Jogger silüeti etrafında şekillenen hikayeyi de tamamlar nitelikte. Zira konfor için geliştirilen, gece keşifleri için tasarlanan ve gri, pastel yeşiller ve göz alıcı turuncu tonları içeren farklı yeni renklerle desteklenen silüetin dış tabanında Mors alfabesi ile yazılmış ‘‘gecenin hızı’’ mesajı, yaratıcılığını gecenin gizemli ve yırtıcı enerjisiyle besleyenler için itici bir güç potansiyeli taşıyor.

Geceye kulak verin
Nite Jogger siluetinin global reklam kampanya filmini, İngiliz sanatçı ve yapımcı Frank Lebon, Mount Kimbie’nin elektronik müziğiyle, karanlık mekanlara ve karanlığın içinde yaratan insanlara şiirsel bir övgüyle yönetiyor. Londra’da yaşayan fotoğrafçı ve multi-medya sanatçısı Bafiç’in, gündüz ve gece arasında doğallıkla salınan ve Nite Jogger ayakkabısının somutlaştırmak istediği yaratıcı ruhu gösteren fotoğrafları da filme eşlik ediyor. Gecenin yarattığı zengin arka planın üzerinde akan videolar 3 genç kreatif isme ışık tutuyor: New York’lu rapçi Wiki, Londra doğumlu şiirsel şarkıcı Obong Jayar ve sözlü bir şair ve Say it Out Loud Tokyo’nun bir üyesi olan Cai.