Sokak giyimi, Amerikan Futbolu ve animasyon, Super Bowl için bir araya geldi

Dünya genelinde yılın en büyük spor olaylarından biri olarak gösterilen Amerikan Futbolu Ligi (NFL)’nin final maçı Super Bowl, bu sene 3 Şubat’ta oynandı ve New England Patriots’ın şampiyonluğuyla sonuçlandı. Atlanta’daki Mercedes-Benz Stadium’da oynanan Super Bowl için, NFL dünyasının en önemli karakterlerinden biri olan adidas da özel çalışmalara imza attı.

Super Bowl için özel olarak hazırlanan kreasyonlarında bu yıl bir yeniliğe giden ve alışılmışın dışında bir yaklaşımla sokak giyimi kültürüyle Amerikan Futbolu’nu harmanlayan adidas, dikkat çekici Japon marka BAPE’le iş birliğine gitti. Ayakkabılar, ekipmanlar, aksesuarlar ve kıyafetlerden oluşan adidas by BAPE isimli sınırlı sayıda üretilen seri, adidas’ın NFL’de trend belirleyici tavrının altını sağlam bir şekilde çizen bir çalışma oldu. Amerikan Futbolu’nun en popüler modellerinden olan adizero için BAPE dokunuşuyla hayata geçirilen yeni tasarım, şimdiden koleksiyonlarda özel bir yer edindi.

İki ayrı renkte hazırlanan seride yer alan ürünleri aşağıda görebilirsiniz.

bape krampon
BAPE_adidas_Studio Product-157
BAPE_adidas_Studio Product-220
BAPE_adidas_Studio Product-096
BAPE_adidas_Studio Product-231
BAPE_adidas_Studio Product-327
BAPE_adidas_Studio Product-262

Dünya genelinde sabırsızca beklenen Super Bowl için kolları sıvayan adidas, finale ev sahipliği yapan Atlanta’nın son yıllarda müzik piyasasına sunduğu en büyük isimlerden biri olan hip hop yıldızı Quavo’yla bir animasyon serisi hayata geçirdi. Yarım dakikalık bölümler halinde Super Bowl öncesinde sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan Only In Atlanta isimli animasyon serisi, Quavo’nun anlatıcısı olduğu bir hikâye üzerine kurulu. Quavo’nun arka bahçesinde gerçekleşen “çekişmeli” bir Amerikan Futbolu maçını anlattığı animasyon serisinde Juju Smith-Schuster, Aaron Rodgers, Patrick Mahomes gibi NFL yıldızlarıyla, adidas’la “ömür boyu” gönül bağı kurmuş olan Snoop Dogg karşımıza çıkıyor. Snoop Dogg’un dizide takım oyuncularına armağan ettiği kıyafetlerin adidas by BAPE serisindeki modeller olduğunun da altını çizmek lazım. Super Bowl öncesinde yayınlanan ve Quavo’nun anlatıcılığını üstlendiği beş bölümü de bir araya getiren Only In Atlanta videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Her daim alışılmışın ve önceden konmuş kuralların dışına çıkma eğilimi göstererek yaratıcı projeler hayata geçiren adidas’ın BAPE iş birliği Super Bowl sürecinin en çok konuşulan unsurlarından biri oldu. adidas ve müzik dünyasının yeni nesil yıldızlarından Quavo’nun bundan sonraki ortaklıkları da şimdiden merak uyandırıyor.