Adobe’nin sağlık çalışanlarına teşekkür niteliğindeki dijital sanat projesine ilk çalışma Shepard Fairey’den

Shepard Fairey, Guts not Glory adlı son işiyle corona virüsüyle mücadelenin en önemli bölüğünü oluşturan sağlık çalışanlarını onurlandırdı ve Adobe şirketinin Honor Heroes projesini başlattı. Fairey’ye Aaron Draplin, Donna Adi, Jessica Walsh ve Ignasi Monreal gibi sanatçılar da katılacak. 

Fairey, Instagram’dan yaptığı paylaşımda şu açıklamayı yaptı: “Guts not Glory, özverileri ve hizmetleri her zaman çok anlamlı olan ama bu günlerde gerçek birer kahramana dönüşen birçok sağlık çalışanından bir tanesinin illüstrasyonu. İnsanlığın en zor günlerinde şan şöhret derdi olmadan hizmet veren insanları yüceltmekten alıyor ilhamını. Bu portrenin sağlık çalışanlarının bu kaygının ve krizin ortasında sağladığı rahatlatıcı sıcaklığı ve empatiyi yaymasını istiyorum.”

Adobe CMO’su Ann Lewnes de tüm sanat oluşumlarını ve sanatçı topluluklarını projeye katılmaya davet etti: “Adobe olarak bizi güvende tutmak adına mücadelenin ön safında çalışanlara minnettarız. Onların hepsi birer kahraman. Bu yüzden harika topluluğumuzu, kendilerine özgü ve yaratıcı çalışmalar üreterek kahramanlarımızı onurlandırmaya davet ediyoruz.” Katılmak isteyenler Adobe’nin Honor Heroes sayfasından detaylı bilgi alabiliyor. 

Yazı: Cansu Çubukçu