“Adventure Time” dört özel bölümle dönüyor

Cartoon Network harikalarından Adventure Time, on sezon yayında kaldıktan sonra 2018’de final yapmıştı. Finn, Jake, BMO, Ice King, Princess Bubblegum gibi zaman içinde arkadaşlarımıza dönen karakterleri hayatımıza sokan Adventure Time’dan sürpriz gelişmeler var.

HBO’nun sektörde büyük bir atılım yaptığı yeni streaming platformu HBO Max’ten yapılan açıklamaya göre, dört yeni Adventure Time bölümü 2020 itibariyle izleyiciyle buluşacak. Pendleton Ward’un yarattığı, farklı olmanın ve dostluğun kutlandığı Adventure Time’ın yeni bölümleri Adventure Time: Distant Lands başlığıyla yayınlanacak. Her biri birer saat olacak özel bölümler “BMO”, “Obsidian”, “Wizard City” ve “Together Again” olarak isimlendirilmiş. 

İlk iki bölüm 2020’de; üçüncü ve dördüncü bölümler de 2021’de yayınlanıyor. Yeni bölümler HBO Max’te yayınlanacak olsa da yaratıcı ekip tamamen aynı olacak. Cartoon Network’ten Rob Sorcher, Distant Lands serisinin kendilerine halihazırda çokça sevilen bu evreni farklı bir formatta yeniden ziyaret etme imkânı sunmasının yarattığı heyecandan bahsediyor. HBO Max diziyi “Çocuk” programına koymuş olsa da Bant Mag. ekibinin 30 yaş üstü ekibi bu gelişmeyi alkışlarla karşılıyor.