ÆVOM’un Portal serisi iki etkinlikle sürüyor

Finlandiyali noise grubu Fun, ÆVOM’un Portal serisi kapsamında bu hafta sonu  iki gece üst üste İstanbul’da sahne alacak.

Tür ve kültür ayırmadan, müziği ve sesi olduğu gibi duymaya ve paylaşılmaya adanmış Portal serisine, Avrupa ve Anadolu yakalarında gerçekleşecek iki ayrı etkinlikle devam eden bağımsız müzik oluşumu ÆVOM, Fun’a iki konserinde de eşlik edecek yerli grup ve müzisyen seçimleriyle de nokta atışı yaptı.

Portal konserlerinin ilki 25 Mayıs Cuma akşamı KargART’ta gerçekleşecek. Fun’dan önce sahne alacak isimler de fazlasıyla heyecan verici. Jakuzi, In Between ve Saatleri Ayarlama Enstitüsü gruplarının üyelerinden oluşan taptaze black punk projesi Ölü, ilk konserini Portal kapsamında verecek. Yeni bir albüm için çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin punk rock sahnesinin köklü ekiplerinden Lifelock da gecede sahne alacak bir diğer ekip olacak. Gecenin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

ÆVOM ekibi, Peyote Nevizade’de cumartesi akşamı gerçekleşecek ikinci buluşmasında Finlandiyalı grupla birlikte sahneyi paylaşmak üzere bağımsız müzik sahnesinin gürültüyü farklı bir şekilde işleyen iki ismini ağırlıyor. Önümüzdeki eylül ayında Red Bull Music Academy’ye katılacak olan Robogeisha ve kısa, vurucu ve kanlı performanslarıyla “annenizin favorisi” Haossaa, Fun öncesinde ortalığı birbirine katacak. Söz konusu etkinlik hakkında daha fazla bilgi için de buraya tıklamanız yeterli.