After Life 3. sezon yaklaşırken

Komedyen Ricky Gervais tarafından yaratılan ve kısa sürede fan favorisine dönüşen kara mizah dizisi After Life, 3. ve final sezonuyla geri dönüyor. Dizinin 14 Ocak’ta Netflix’te olacak final sezonundan bir fragman yayımlandı bile. 

The Office, Derek ve Extras gibi hit komedi işlerinin arkasındaki beyin olarak bilinen Gervais, Netflix yapımı After Life’da eşi Lisa’nın ölümünden sonra yeni hayatına alışmaya çalışan Tony Johnson karakterini canlandırıyor. İlk olarak 6 bölümlük bir mini dizi olarak planlanan After Life, yakaladığı büyük popülerlik ile 2. ve 3. sezon siparişlerini hızlıca kapmıştı.

Dizinin 3. sezonunun şimdiye kadarki en iyi sezon olacağını söyleyen Ricky Gervais, 2. sezonda nispeten daha az karamsar bir Tony karşımıza çıkarmıştı. Eylül 2020’de üçüncü sezonun taslağını elinde tuttuğu fotoğrafı tweetleyen komedyen, geçtiğimiz temmuz ayında The Mirror’a verdiği röportajda dizinin 4. sezonunun olmayacağını ve yaklaşan sezonla final yapacağını açıklamıştı. 14 Ocak’ta izleyeceğimiz final sezonunda Gervais’in eşlikçileri ise Ashley Jensen, Penelope Wilton, Tom Basden, Tony Way olacak. 

Pandemi etkisiyle çekimlere rötar

24 Nisan 2021’de ikinci sezonu yayımlanan dizinin devam bölümleri için ara vermeden çalışmaya başlayan Gervais, yeni sezonu uzun bir süre geçmeden müjdelemişti. Üçüncü sezon için çalışmalara başlansa da pandemi koşullarının olumsuz etkileri sebebiyle çekim takvimi ertelenmişti.

after life
3. sezona dair ipuçları

İlk After Life sezonunda mutsuz, depresif ve eşini kaybettikten sonraki hayata alışmayı reddeden bir hâlde izlediğimiz Tony Johnson, ikinci sezonda kara bulutları birazcık olsun dağıtmış gibi gözüküyordu. Yeni fragmanda Tony, babasının kaybıyla baş ederken görülüyor. Alkol sorununa rağmen, hayata karşı tutumu önceki iki sezona göre nispeten daha parlak gibi bir intiba yaratan Tony, arkadaşı ve kayınbiraderi Matt ile konuşurken hayata karşı umursamazlığının yanlış olabileceğini ilk kez itiraf ediyor: “Umursamamanın bir süper güç olduğunu düşünmüştüm. Yanılmışım.” Eşinden gelen bir video mesaj onu “mutlu olmaya” teşvik ederken, Tony umutsuzca ihtiyaç duyduğu kapanışa nihayet yaklaşıyor.

Yazı: Yiğitcan Genç