Agatha All Along dizisine ilk bakış

Yazı: Güven Yalın

Marvel’ın fan favorisi dizisi WandaVision’dan ilk spin-off yakında yayına başlıyor. Karanlık sırların koruyucusu, Wanda Maximoff’un eğitmeni Agatha Harkness’ı merkezine alacak Agatha All Along için geri sayım, ilk fragman ve posterle hızlandı.

WandaVision’daki performansıyla Emmy Ödülü kazanan Kathryn Hahn, Agatha Harkness karakteriyle seslendirdiği “Agatha All Along” şarkısıyla övgüler toplamıştı. Hahn’ın karakterinin odakta olacağı spin-off dizi de ilk olarak Agatha: Coven of Chaos olarak duyurulmuştu. 

Dizinin senaryosunu WandaVision’ın yaratıcısını Jac Schaeffer kaleme alıyor. Kendisi aynı zamanda ilk bölümü de yönetmiş. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosunda; Kathryn Hahn dışında Patti Lupone, Aubrey Plaza, Joe Locke, Ali Ahn, Maria Dizzia, Sasheer Zamata var. WandaVision’da Dottie karakteriyle Emma Caulfield Ford da yine karşımıza çıkacak.

Bu yapım aynı zamanda Marvel sinematik evreni için de bir ilk. Nitekim Agatha All Along, kendi orijinal çizgi roman serisi olmayan bir karakter için çekilen ilk canlı aksiyon yapım olma özelliği taşıyor. 18 Eylül’de Disney+’ta yayına başlayacak diziden paylaşılan ilk fragman ve poster hemen aşağıda.

Yolda bir başka WandaVision spin-off’u daha var: Dizinin son bölümünde Beyaz Vision karakteriyle kafalarda oluşmuş sorulara cevap verecek olan Vision Quest.