Ajan Elvis kötü güçlere karşı

Yazı: Deniz Özöztürk

Austin Butler’a Altın Küre kazandıran Elvis filminin rüzgârını Netflix de bir animasyon yapımla harlıyor. Daja önce bir savaş gazisi, hırçın dalgalarla savaşan bir kaptan ya da batının en cesur kovboyu olarak karşımıza çıkan Elvis Presley, ölümünden neredeyse 50 yıl sonra bir çizgi dizide ajan rolünde…

Netflix, Elvis Presley’in doğum gününde “Happy Birthday to the King” mesajıyla yeni animasyon dizisi Agent Elvis’in ilk posterini paylaştı. Seslendirme kadrosu ve yayın tarihi henüz belli olmasa da dizinin, 2023 bitmeden Netflix kataloğundaki yerini alması bekleniyor.  

Netflix’in dizi için paylaştığı sinopsis şöyle: Elvis Presley, sevdiği ülkeyi tehdit eden karanlık güçlerle savaşmak için hükümetin casus programına dâhil edilir. İkonik beyaz tulumunu bir jetpack ile değiştiren Elvis’in, rock & roll krallığını devam ettirirken bir yandan da ajanlık görevlerini yerine getirmesi gerekecektir.” 

2019 yılında ilk olarak Agent King ismiyle tanıtılan animasyon dizinin yaratıcıları; rock müziğin yaşayan efsanelerinden John Eddie ve Elvis’in eski eşi Priscilla Presley. Priscilla, Varietyye yaptığı açıklamasında diziye duyduğu heyecanı anlatırken, dünyayı kurtaran bir süper kahraman olmanın Elvis’in en büyük hayali olduğundan bahsetmiş. Netflix ve Sony Animation’la ortaklaşarak tüm dünyaya daha önce görmedikleri bir Elvis sunmaktan dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekliyor Priscilla Presley.

Agent Elvis senaryosunu, Archer yazarı Mike Arnold kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda, çizgi dizi Entergalactic’le gündemde olan Fletcher Moules oturmakta. Ünlü modacı John Varvatos dizideki kostümleri tasarlarken, Elvis’in eski menajeri Jerry Schilling ise danışman olarak projede.