Ağustos ayında İstanbul’da hangi konserler var?

Konser takvimlerine, birden fazla seçenek arasında kalmaya ve tabii ki müziği canlı canlı deneyimlemeye hasret kalmıştık. Ağustosun geri kalanında İstanbul’un farklı mekânlarında neler oluyor bir taradık ve kabarık bir tavsiye listesi hazırladık.

Kardeş Türküler
Kalamış Yaz Festivali tam gaz devam

Bu yazın en sevindirici açılımlarından biri Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Kalamış Yaz Festivali. Temmuzla birlikte start alan festival 30 Ağustos’ta sürpriz bir konserle sona erecek. O tarihe kadar Gaye Su Akyol, İlhan Erşahin, Taksim Trio, Nova Norda, Kardeş Türküler ve nicesi Kalamış sahiline kurulan sahneye çıkacak. Detaylar için buraya.

12 Ağustos Perşembe
Gaye Su Akyol 

13 Ağustos Cuma
BaBa ZuLa 

14 Ağustos Cumartesi
İlhan Erşahin 

17 Ağustos Salı
Kolektif İstanbul

20 Ağustos Cuma
Nova Norda

21 Ağustos Cumartesi
Kardeş Türküler

23 Ağustos Pazartesi
So Duo

26 Ağustos Perşembe
Melis Sökmen

28 Ağustos Cumartesi
Taksim Trio

In Hoodies
Zorlu PSM Vestel Amfi konserleri

Zorlu PSM’nin açık hava sahnesi Vestel Amfi’de film gösterimleri, DJ setler ve stand up şovlarla birlikte konserler de devam etmekte. Önümüzdeki günlerde PSM takviminde 5 konser görünüyor. Aralarında şu sıralar sürpriz iş birlikleri üzerine çalışan In Hoodies, yeni albümünü beklediğimiz Hedonutopia ve Ozan Özalp’ın uzun soluklu projesi Kendimden Hallice var. Detaylar burada.

13 Ağustos Cuma
In Hoodies

20 Ağustos Cuma
Batuhan Kordel

25 Ağustos Çarşamba
Kendimden Hallice

26 Ağustos Perşembe
Soul Grinders

27 Ağustos Cuma
Hedonutopia

BaBa ZuLa
Bir Yaz Gecesi Festivali, Beykoz Kundura’da

Farklı disiplinleri buluşturan Bir Yaz Gecesi Festivali, Beykoz Kundura’nın en sevilen etkinlik serilerinden biri. Önümüzdeki hafta sonu 3 sinekonserle sessiz filmlere canlı müzikleriyle eşlik edecek isimler Korhan Futacı, BaBa ZuLa ve Kolektif İstanbul. Ayın geri kalanında Islandman ve Elif Çağlar Quartet konserleri de takvimde. Buradan Beykoz Kundura web sitesine ulaşabilirsiniz.

13 Ağustos Cuma
Korhan Futacı / Bodrum Katı Aşıkları 

14 Ağustos Cumartesi 
BaBa Zula / Dolambaçlı Yollar

15 Ağustos Pazar
Kolektif İstanbul / Ryazan’ın Kadınları

22 Ağustos Pazar
Islandman

29 Ağustos Pazar
Elif Çağlar Quartet

Palmiyeler
Play Tuşu’ndan Festival Gibi Bişi

Ağustos’un son günlerinde Klein Phönix Park’ta heyecan verici bir buluşma var. Uzun, upuzun bir aranın ardından ilk İstanbul konserlerini verecek Jakuzi ve Palmiyeler, Play Tuşu’nun Festival Gibi Bişi programında bir arada. İki gruba DJ setleriyle Club Bangkok, Buğra Orcan, DJ Sarıyılan ve Berjje eşlik ediyor. Biletler burada. 

29 Ağustos Pazar
Festival Gibi Bişi
Jakuzi / Palmiyeler 

Frozen Clouds
KargART’ta canlı müzik titreşimleri

Kadıköy’ün bağımsız müzik kalelerinden KargART, sahnesini ufak ufak açmaya başladı. 20 Ağustos’ta Mevzu Records ve Gayya Kolektif’in güç birliğiyle 3 yeni nesil alternatif rock grubunu dinleyeceğiz. 27 Ağustos’ta Canlı Karga sahnesi İstanbullu hardcore punk / metalcore ekibi Frozen Clouds’a emanet. 28’inde gerçekleşecek 00:01 Gecesi’nde ise yerli hip hop âlemine karakteristik izler bırakan Ağaçkakan, Çıkıntı, Grejuva ve Rinxlaya sahnede. Tüm program burada.

20 Ağustos Cuma
Mevzu Records & Gayya Kolektif
Always, Then / Pembe / The Golden Shore

27 Ağustos Cuma
Frozen Clouds

28 Ağustos Cumartesi
00:001 Gecesi
Ağaçkakan / Çıkıntı / Grejuva x Rinxlaya

Şenay Ocak
Burgazada Cennet Bahçesi’nde caz zamanı

Burgazada’nın kapılarını her daim farklı müziklere açan Cennet Bahçesi’nde bu hafta sonu caz rüzgârları esiyor. İlk kez düzenlenen Burgazada Caz Günleri’nde cazın farklı köşelerini keşfe çıkan Bestem Yuvarlak Quartet ve Şenay Ocak Trio feat Baki Duyarlar konserleri var. Detaylar hemen burada.

15 Ağustos Pazar
Burgazada Caz Günleri
Bestem Yuvarlak Quartet / Şenay Ocak Trio feat Baki Duyarlar

Büyük Ev Ablukada
Küçükçiftlik Park’ta “Park’ta Rock” konserleri devam ediyor

Küçükçiftlik Park’ın bu sezon %100 Music iş birliğiyle başlattığı Park’ta Rock konserlerinde yüksek enerjili performanslar var. Büyük Ev Ablukada, 2 gece üst üste Fırtınayt şekliyle sahnede. 22 Ağustos’ta da Türkçe sözlü alternatif rock müziğin yeni dalgasının imza ekiplerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri var. Etkinlik takviminin tamamı için buraya.

20 Ağustos Cuma – 21 Ağustos Cumartesi
Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt

22 Ağustos Pazar
Yüzyüzeyken Konuşuruz