Ah! Kosmos ve Özgür Yılmaz’dan bir düet daha

Başak Günak’ın elektronik dehlizlere daldığı solo projesi Ah! Kosmos’un Ayyuka ve Kırıka gruplarının üyesi Özgür Yılmaz’la 3. iş birliği “Yarama Bastıkça” aramızda!

Gülbaba Records etiketiyle yayımlanan teklinin söz ve müziği ikiliye ait. Şarkının prodüktörlüğünü Ah! Kosmos yaparken, elektronik ve akustik gitarlar Yılmaz’ın elinden çıkıyor. Ayrıca parçanın geri vokallerinde Elif Çağlar’ın gospel melodilerini duyuyoruz. “Yarama Bastıkça”; dolaylı kelime oyunlarıyla, mesafenin yarattığı gönül yarası ve gerekliliğinden bahsediyor.

Teklinin kapak görseli, Radio Alhara’nın kurucularından biri olan Ürdünlü tasarımcı Mothanna Hussein tarafından hazırlanmış. 

İkilinin en son ortaklığı “Wide”, 2018’de Ah! Kosmos’un Beautiful Swamp albümünde yayımlanmıştı. Compost Records ve Denovali Records gibi etiketlerden albümler yayımlayan Ah! Kosmos’un son dönem işleri arasında Berlin State Museums için hazırladığı ses tasarımları var. Özgür Yılmaz’ın grup üretimlerinin yanında 2 harika solo işi var. 2018’de Tantana Records etiketiyle gelen Haller’in ardından yeni bir albüm için beklemedeyiz.

Yazı: Cerensu Bartu
Fotoğraf: Cem Gültepe