“Ahlat Ağacı” filminin Nuri Bilge Ceylan imzalı DVD’leri satışta

Nuri Bilge Ceylan’ın geçtiğimiz Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Ahlat Ağacı, festivalin hemen sonrasında, 1 Haziran’da vizyona girmişti. 6K çekilen filmin görüntü kalitesini evde izlerken de deneyimleyebilmeniz için öncelikle geçtiğimiz Aralık’ta sadece 1000 adet basılan BluRay versiyonundan sonra şimdi de sinefiller için yönetmenin bizzat imzaladığı DVD’ler, gene sınırlı sayıda basılarak piyasaya çıktı. Doğan Kitap tarafından basılan DVD’ler, kutunun içinde özel olarak hazırlanmış imzalı kart ile birlikte satılıyor.

KAPAK_ Ahlat_Agaci

“Bazıları için taşra, tüm umutların eninde sonunda yalnızlıkla kesiştiği bir sürgün yeridir. Tıpkı babaların ve oğulların kesişen kaderleri gibi, tüm umutların, hayallerin, çaresizlikle kesiştiği hudutsuz bir sürgün yeri…”

Ceylan’ın senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdığı film, oldum olası edebiyatla ilgili öğretmen adayı Sinan’ın taşralı bir yazar olarak rüştünü ispat etme çabasını anlatıyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra doğduğu Anadolu topraklarına dönen Sinan’ın bir yanda babasıyla bir türlü kurmayı başaramadığı ilişkisi, diğer tarafta annesi ve çevresi ile girdiği ruhsal çatışmaları anlatan filmin başrollerini Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar ve Hazar Ergüçlü paylaşıyor.