Aile bağları, kimlik, aidiyet ve güreş: “Kill A Man”

DC Comics’in farklı Batman, Wonder Woman ve Justice League serilerinin yazarı Steve Orlando, bir tutku projesi olan Kill A Man’i hayata geçiriyor.

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen New York Comic Con’daki panelde ilk kez detayları paylaşılan Kill A Man, eşcinsel bir güreşçiyi merkezine alıyor. Karma dövüş sanatlarının (Mixed martial arts) ilk yıllarında, güreşçi babasının ringde ölümünü izleyen baş karakterimiz James Bellyi’nin bu olayın 16 yıl sonrasında ringlerde boy göstermesine tanık olacağımız çizgi roman, aile bağları, kimlik, aidiyet, maskülenlik ve çeşitli toplumsal konuları işleyecek. Başarılı bir güreş kariyerine sahip olan James’in eşcinsel kimliğinin bir rakibi tarafından out edilmesinin ardından hayranları ve ailesinin ona sırtını dönmesini ve sonrasında yaşananları konu eden çizgi romanda, baş karakterimizin yolu babasını bir müsabakada öldüren Xavier Mayne’le de kesişecek.

2009’da Image Comics yayınlarıyla adım attığı çizgi roman dünyasında ilk günden beri bu hikâyeyi anlatmak için sabırsızlandığını söylüyor Steve Orlando. AfterSchock Comics’in New York Comic Con’daki panelinde çizgi romanın birçok içsel ve çevresel mücadeleyi kapsama alanına alacağını belirten yazar, James karakterinin yıldız bir güreşçiden ziyade kuir bir kahramana dönüşeceğinin altını çizdi.

Çizimleri Alec Morgan imzası taşıyan Kill A Man’den yayınlanan çeşitli sayfa tasarımlarını aşağıda görebilirsiniz.


Yükleniyor...