Akbank Sanat’tan yeni bir Instagram sergisi: “Cazdan İmgeler Şehirden Sesler”

Şimdiye dek birçok farklı disiplinden sanatçının katıldığı serilerle müzik ve görsel sanatlar arasında organik bir bağ kurmayı amaçlayan Akbank Sanat, yepyeni bir Instagram serisiyle karşımızda. Cazdan İmgeler Şehirden Sesler ismini taşıyan Instagram sergisi, 17 Temmuz – 17 Ağustos arası @AkbankSanat Instagram hesabında görülebilir.

Heyecan verici bir programla müzikseverlerin karşısına çıkacak olan 27. Akbank Caz Festivali öncesinde 21 farklı sanatçı Şehrin Caz Hali‘ni yorumladı. Küratörlüğünü Bant Mag.’in üstlendiği söz konusu seride yer alan sanatçılar şöyle:

Asuman Tanyaş, Berkay Dağlar, Sadi Güran, Meltem Şahin, Korhan Futacı, Naz Tansel, Aylin Güngör, Faruk Geyran, Senon Williams, Berke Can Özcan, Ceylan Ertem, Hale Güngör Oppenheimer, Caleb Neelon, Burak Dak, Yasemin Mori, Levent Aygül, Merve Özarslan, Ceren Bülbün, Murat Palta, Merve Kılıçer ve Pınar Akkurt.

Burak Dak
Burak Dak
Aylin Güngör - Sadi Güran
Aylin Güngör – Sadi Güran
Berkay Dağlar
Berkay Dağlar

Sergi süresince festival biletleri, plak ve CD’lerle birlikte Sadi Güran, Naz Tansel, Burak Dak ve Levent Aygül’ün sergide yer alan çalışmalarının orijinallerini de kazanabilirsiniz. Detaylar için buraya tıklamanız yeterli. Sergi için hazırlanan tanıtım klibini de aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.