Akış Ka, Bant Mag. Radyo’nun konuğu

Bant Mag. Radyo’nun Bina’nın en üst katında konumlanan Bant Mag. Havuz’dan yaptığı canlı yayınlar 1 Aralık Çarşamba itibariyle yeniden başlıyor. İlk konuğumuz, 2017’den bu yana İstanbul’un drag sahnesinde üretimlerini sürdüren performans sanatçısı, oyuncu, model, şarkıcı, söz yazarı ve aktivist Akış Ka.

Akış Ka aynı zamanda 1 Mart’ta yayına başlayan lubunyanın yeni dijital alanı Alt-cut’ın da bir üyesi. Kolektifin YouTube kanalı için harika içerikler üreten Akış Ka, müzik kariyerinin ilk teklisi “Sana Bir Sır Vereyim Mi?” ve remikslerini de 2020’nin sonlarında paylaşmıştı. 

Haziran-Ağustos 2021 sayımız Bant Mag. No:75 için Alt-cut ekibiyle Okan Urun konuşmuştu. “Kuir hafızamıza dijital izler” başlıklı söyleşide hem sanatına yaklaşımını hem de motivasyonlarını şu sözlerle özetlemişti Akış Ka:

“Ben drag yaparken drag’de benden önce yapılan her şey şu an benim kendime daha rahat alan bulabilmemi sağlıyor. Şu an çok rahat alan buluyorum demiyorum. Ama 10 sene öncesine göre daha rahat alan buluyorsam, bu gerçekten geçmişte olan şeyler sayesinde. Şu an biz bunu yapıyorsak, bu da gelecekte pek çok şey için alan sağlayacaktır. Hem kendi deneyimimden bunu görüyorum hem de bu deneyimi incelediğimde geleceği de görebiliyorum.”

Cem Kayıran’ın hazırlayıp sunacağı program, saat 20.00’de geride kalan haftalarda yayımlanmış yeni parçalardan bir seçkiyle başlayacak. Akış ile sohbetimiz ise 21.00’de start alıyor. Dileyenler Bant Mag. Havuz’da, dileyenler Bant Mag. Radyo’da canlı olarak dinleyebilir.

*Katılım ücretsiz.
*Kapı açılış: 19:45
*Kapasite 50 kişiyle sınırlı.