Alanis Morissette müzikali “Jagged Little Pill” kasımda Broadway’de

Alanis Morissette, dünya sahnesine çıkışını Jagged Little Pill albümüyle 1995 yılında yapmıştı. Grunge patlamasının ertesi için çok iyi giden ruh haline sahip olan albüm, ilişkilenme meselelerini irdeleyen parçalarını anında ezberletmiş, aday olduğu dokuz Grammy’nin beşini kaparak Alanis Morissette’i de “Yılın Albümü” ödülünü kazanan en genç sanatçı unvanına taşımıştı.

Alanis Morisette’in klasik albümünün müzikalinin yapılacağı haberini 2017’de aldık ve mayıs 2018’de prodüksiyon, American Repertory Theater’da biletleri tükenen 10 haftalık bir serüvenle prömiyerini yaptı. Jagged Little Pill müzikali kasım 2019’da ise Broadway’e çıkmaya hazırlanıyor.

Jagged Little Pill’in yönetmeni, Hair ve kendisine Tony ödülü kazandıran Pippin uyarlamalarının arkasındaki isim Diane Paulus. Prodüktörlerin “mesaj veren ama aynı zamanda da eğlendiren bir iş” olarak tanımladığı müzikalde çoğunlukla Jagged Little Pill’deki şarkılar seslendirilse de Morissette kataloğundan başka parçalara da yer veriliyor.

İlk versiyonu üzerinden birtakım değişikliklerle Broadway’e hazırlanan Jagged Little Pill, 3 Kasım’da açılışını yapacak.

Aşağıda Jagged Little Pill favorilerimizden “You Learn”ün kast tarafından seslendirilmiş versiyonunu dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WsQsieYwhrk